اعزام روزانه پنج هزار زائر به مدینه

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت از اعزام روزانه پنج هزار زائر از ۲۱ ایستگاه پروازی به مدینه خبرداد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز،غلامرضا رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: امروز سوم خرداد در مجموع ۱۰ پرواز با ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ نفر، زائران شهر‌های تهران، ساری و یزد را به مدینه منوره منتقل می‌شوند.

وی افزود: روزانه حداکثر پنج هزار زائر از ۲۱ ایستگاه پروازی به مدینه منتقل می‌شوند و از روز ۱۳ خرداد نیز عملیات انتقال حجاج «مدینه بعد» از طریق فرودگاه بین المللی جده انجام خواهد شد.

زائران مدینه قبل به کسانی گفته می‌شود که پیش از انجام مناسک حج به زیارت مدینه منوره «شهر پیامبر» و ائمه مدفون در بقیع می‌روند. این زائران پس از زیارت مدینه، در مسجد شجره لباس احرام پوشیده و با اتوبوس به مکه مکرمه انتقال می‌یابند.

زائران «مدینه بعد» هم آن دسته از حجاجی هستند که پس از ورود به جده و محرم شدن در مسجد جحفه، ابتدا وارد مکه مکرمه شده و پس از آنکه مناسک حج را در دهه اول ذیحجه به جای آوردند، به زیارت شهر پیامبر (ص) و مدینه منوره می‌روند.

امسال قرار است ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی با پرواز‌های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) از سوم خردادماه برای انجام حج تمتع به سرزمین وحی منتقل شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.