برگزاری اولین مصاحبه علمی‌فنی پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری کشور در مشهد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با اشاره به برگزاری اولین مصاحبه علمی‌فنی پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری در مشهد گفت: تمام پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری باید از مهارت فنی برخوردار باشند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز،حسن بابایی امروز پنج شنبه ۱۶ شهریور ماه، در حاشیه اولین مصاحبه علمی‌فنی پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری اسناد رسمی اظهارکرد: نقش و جایگاه سردفتران در جامعه یک مسند مهم و خاص محسوب می‌شود. این حرفه در مقایسه با سایر حرف حقوقی به لحاظ امنیت همواره نیازمند بررسی بیشتر پذیرفته‌شدگان است.

وی افزود: در این مصاحبه و در مرحله اول، توان علمی افراد سنجیده می‌شود، ضمن اینکه توان فنی آن‌ها نیز از اهمیت و مقوله خاصی برخوردار خواهد بود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با اشاره به اینکه بسیاری از فرآیندها در دفاتر اسناد رسمی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، تصریح کرد: برای ما بسیار مهم است که پذیرفته‌شدگان به فن‌آوری، آگاهی داشته باشند.

بابایی عنوان کرد: نکته مهم دیگر در این مصاحبه‌ها بحث علم حقوق است و باید توان فنی آن‌ها احراز شود. بیش از ۱۰۰ نوع سند در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود لذا این افراد باید از توان تحلیل و قدرت استنباط برخوردار باشند.

وی بیان کرد: تمام پذیرفته‌شدگان که در مرحله اول قبول می‌شوند، لازم است از مهارت فنی برخوردار باشند. لذا دوره‌های کارآموزی برای داوطلبان برگزار شده و سپس مصاحبه فنی برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک خاطرنشان کرد: ۲۰۰ هیات مصاحبه در سراسر کشور در استان‌ها فعال هستند و از حالت تمرکز خارج شده‌اند.

در ادامه این جلسه سید مرتضی مولوی‌پور، مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی اظهارکرد: در این مصاحبه اعضای هیات شامل اعضای قضایی و فن‌آوری حضور دارند و میزان آشنایی پذیرفته‌شدگان با امور حقوقی و سامانه آنی به‌صورت حضوری، آنلاین و شفاهی سنجیده می‌شود.

مولوی پور تصریح کرد: افراد توانمند که نمره قبولی کسب کنند برای ابلاغ معرفی و سایرین نیز برای کار عملی و حضوری معرفی خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی، شایان ذکر است افراد متقاضی در آزمون کتبی سردفتری اگر به حدنصاب علمی دست پیدا کنند، به مصاحبه شفاهی یا اصطلاحا «اختبار» دعوت خواهند شد و فرد متقاضی که به مصاحبه دعوت می‌شود، به داشتن اطلاعاتی نسبت به شرایط و ضوابط این امر ملزم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.