ابراز تمایل ۱۲ بازیکن پیشکسوت برای قضاوت در لیگ برتر انگلیس!

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از نشریه سان انگلیس، ۱۲ تن از بازیکنان بازنشسته فوتبال انگلیس که نام آنها هنوز اعلام نشده است، در طرح فوق‌العاده کمیته داوران اتحادیه فوتبال انگلیس، برای پرورش داوران جدید و اضافه کردن هرچه سریع‌تر آنها به کادر داوران فعلی جزیره، ثبت‌نام کرده‌اند.

این طرح در پی انتقادات گروه فراوانی از مربیان لیگ برتری از داوران فعلی به دلیل نبود درک کافی از شرایط بازی‌ها و صرفاً قضاوت براساس آموزه‌های علمی و آکادمیک به اجرا درآمده و هدف آن پرورش داورانی جدید با سوابق بازیگری است.

هاوارد وب رئیس کمیته داوران اتحادیه فوتبال انگلیس و همکارانش در حالی به پرورش فوری داوران جدید و اضافه کردن آنها به فهرست داوران فعلی امیدوار هستند که تا پیش از این، داوران تنها پس از کسب تجربیات فراوان و طولانی، واجد شرایط قضاوت در سطح اول فوتبال انگلیس می‌شدند. به‌عنوان مثال خود او ۱۲ سال پس از ورود به حرفه داوری، توانست اولین قضاوتش را در لیگ برتر انگیس انجام دهد و این در حالی بود که همزمان در نیروی پلیس منطقه یورک‌شایر انگلیس مشغول به کار بود.

یکی دیگر از هدف‌های طرح جذب بازیکنان پیشکسوت در کمیته داوران فوتبال انگلیس، بهره‌گیری از تجربیات و شناخت آنها از شرایط تیم‌های فوتبال جهت تعامل بهتر با بازیکنان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.