جمعیت مسافران ریلی نوروز ۲۰درصد افزایش یافت

وزیر راه و شهرسازی گفت: از ۲۴ اسفند پارسال تا دوم فروردین امسال ۶۵۷ هزار و ۸۶۰ مسافر در حوزه ریلی از قطار برای مسافرت خود استفاده کردند که در این حوزه افزایش ۲۰درصدی داشتیم.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز،مهرداد بذرپاش در بازدید سرزده خود از راهدارخانه شهرستان آبیک اظهار داشت:از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا دوم فروردین امسال همچنین ۶۵۷ هزار و ۸۶۰ مسافر در حوزه ریلی از قطار برای مسافرت خود استفاده کردند که در این حوزه افزایش ۲۰ درصدی و در بخش هوایی نیز طی همین مدت حدود یک میلیون مسافر داخلی و خارجی سفر کرده‌اند که با سه درصد افزایش نسبت به نوروز پارسال روبه‌رو بوده‌ایم.

او افزود: میزان تردد وسایل نقلیه حمل‌ونقل جاده‌ای از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا دومین روز از تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این مدت و در حوزه گردشگری دریایی نیز ۶۳۴ هزار مسافر از امکانات سواحل جنوبی و شمالی کشور استفاده کرده‌اند، همچنین در همین مدت یک میلیون و ۸۲ هزار مسافر نیز با شناور‌های مسافری و تفریحی به‌همراه ۲۴ هزار دستگاه خودرو از بنادر جابه‌جا شده‌اند که این آمار بیانگر رشد ۶۳ درصدی این بخش نسبت به نوروز سال گذشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.