فضای مجازی امروز جایگزین کتاب و مطالعه شده است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: فضای مجازی امروز جایگزین کتاب و مطالعه شده است و باید در این زمینه چاره‌ای اندیشید.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نورعلی غلامحسین‌نیاسماکوش در آیین رونمایی از دو کتاب «امامزادگان شهرستان سمنان»و «چهره ماندگار فوتبال» نوشته جمشید صفاری با بیان اینکه رسانه‌ها و فضای مجازی مهم‌ترین دغدغه اهالی فرهنگ است، اظهار داشت: رسانه‌ها با حمایت از کتابخانه‌ها به ترویج فرهنگ مطالعه کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز در عصر تکنولوژی و پیشرفت، فضای مجازی جایگزین کتاب و مطالعه شده که باید در این زمینه چاره‌ای اندیشید، بیان داشت: مشکل کتاب‌خوانی رسانه‌های نوظهوری است که گریبانگیر اهالی فرهنگ شده است و باید برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی با استفاده ظرفیت دستگاه‌های دولتی و خیران در افزایش سطح آگاهی مردم چاره‌ای تدبیر کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه مردم فرهنگی سمنان به کتاب و مطالعه بسیار علاقه‌مند هستند، گفت: حضور گسترده مردم سمنان در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و کسب مقام برتر کشوری نشان از اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی و آموزه‌های دینی در استان است.

غلامحسین‌نیاسماکوش کتاب‌خوانی را عامل مهمی برای پیشرفت جوامع بشری معرفی کرد و گفت: باید در زمینه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی تلاش خود را بیشتر کنیم؛ تأثیر برنامه‌های فرهنگی خصوصاً رونمایی، نقد کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان بر فرهنگ کتاب‌خوانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند بزرگ‌ترین کمک و فرهنگ‌سازی را به موضوع کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه انجام دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.