بهره برداری از یک هزارو ۴۹واحد مسکن مهر در مازندران

یکهزار و 49 واحد مسکن مهر با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال طی آئینی در مازندران به بهره برداری رسید.

0

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری سبزالبرز، مدیرمسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی مازندران در این آیین گفت: سهم استان مازندران از طرح مسکن مهر کشور ۷۳ هزار واحد بود که از این تعداد ۶۶ هزار واحد تاکنون به اتمام رسیده است .
مهران مهردادی افزود: هم اکنون هفت هزار واحد مسکونی در ادامه این طرح با تامین زیرساخت های مورد نیاز از محل اعتبار دولتی و دستگاه های مختلف مربوطه نیز در دست احداث است.
مدیرمسکن وساختمان راه وشهرسازی مازندران بزرگترین مشکل مسکن مهر این استان را جانمایی نادرست وغیر کارشناسی طرح دانست و گفت: این مساله باعث شده تا دولت هزینه های زیادی را برای تامین زیرساخت های مسکن مهر جهت حمایت از اقشار کم درآمد به عنوان متقاضیان اصلی این واحدهای مسکونی متحمل شود.
به گفته وی مشکل در جانمایی مسکن مهر استان در حالی است که فضای خالی برای اجرای این طرح در نزدیکی شهرهای استان وجود داشت که امکان تامین خدمات زیرساختی برای آنها مهیاتر بوده و می توانست مناطق خوبی برای اجرای این طرح باشد.
مهردادی افزایش تسهیلات از ۳۰۰ میلیون به ۴۰۰ میلیون ریال و حذف بند (ج) برای متقاضیانی که سابقه دریافت تسهیلات دولتی داشتتند را مهمترین اقدام دولت یازدهم برای واگذاری مسکن های مهر فاقد متقاضی جهت جلوگیری از هدررفت سرمایه های بیت المال عنوان و تاکید کرد: در صورت فراهم سازی زیرساخت ها در مجموعه های ساختمانی مسکن مهر با استقبال متقاضیان مسکن مواجه می شویم.
پروژه مسکن مهر با هدف ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از سال ۸۶ آغاز شد و تا به امروز یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد احداث شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.