تهدید محیط زیست با توسعه فضاهای صنعتی در شمال کشور

مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: توسعه فضاهای صنعتی در شمال کشور موجب تهدید محیط زیست می‌شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز محمد درویش در گفت‌و‌گویی در همایش دومین سال تاسیس سازمان مردم نهاد در محمودآباد با بیان اینکه ایجاد فضاهای صنعتی بیشتر در مناطق شمالی بحران جدی برای محیط زیست است، اظهار کرد: توسعه فضاهای صنعتی به منظور ایجاد اشتغالزایی بیشتر برای جوانان استان های شمالی می تواند تهدیدی جدی برای محیط زیست باشد.

وی تصریح کرد: مردم مناطق شمالی خواستار ایجاد توسعه های صنعتی به منظور اشتغالزایی هستند که ضعف بزرگ تشکل های مردم نهاد و متخصصین محیط زیست این است که این سخنان را از زبان مسئولان و مردم می شنوند و فرهنگ سازی در این زمینه صورت نمی گیرد.

درویش با تاکید بر اینکه ایران بیشترین متخصص محیط زیست و دانشکده های محیط زیستی را دارا است، خاطرنشان کرد: سابقه سازمان جنگل‌های کشور به ۱۰۷ سال می رسد نتوانست برخوردار از زبانی پویا باشد تا همچنان از مجلس صدای محیط زیس ، محیط ایست است شنیده نشود.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: به عنوان یک متخصص محیط زیست و یک کنشگر محیط زیستی باید به نحوی چالش های این حوزه را مطرح کنیم تا از سوی مردم و دولت مردان در برابر آن جبهه گیری نشده و سیمای دلپذیر محیط زیست برای آنان شرح داده شود.

وی یادآور شد: کنشگر محیط زیست باید در تلاش باشد از مردمش کمتر بخوابد و بیشتر دل بسوزاند تا محیط زیست را حفظ کند در این صورت می توان تغییر ایجاد کرده و این چیزی است که مردم ایران به آن نیاز دارند.

مدیرکل مشارکت های مردمی محیط زیست در پایان گفت: باید نسلی را پرورش داد که نگاهش به محیط زیست مانند توجه به وطن و دینش باشد و این کار با پیگیری و تلاش خودمان محقق می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.