سرمایه گذاری فعالان اقتصادی دربخش صنعت استان سمنان به هفتاد درصدرسید

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در بخش صنعت این استان در 6 ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال 95، هفتاد درصد افزایش یافت.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، امیرخلیلی خواه در گفت و گویی بیان کرد : یکی از علت های اصلی در افزایش سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در استان سمنان در بخش های مختلف صنعت، معدن و کشاوزی در سال جاری، خارج شدن بازار از رکود است که این امر از دستاوردهای برجام است.
وی اظهارداشت : برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار در چهار سال گذشته در سمنان، مسوولان دستگاه های اجرایی مجاهدانه تلاش کردند و این اقدامات ارزشمند با درایت و تلاش برای چهار سال آینده هم ادامه می یابد.
وی ادامه داد : اقتصاد سمنان برای رشد و شکوفایی نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است و انعقاد تفاهم نامه های سرمایه گذاری به ارزش هفتاد و یک هزار میلیارد ریال در ۲ سال گذشته اقدامی درست برای کاهش آمار بیکاری در استان است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان کمبود آب را یکی از معضل های اساسی در راه اندازی نشدن طرح های توسعه ای و واحدهای صنعتی آب بر در سمنان برشمرد و گفت : در دولت دوازدهم با توجه به زیرساخت ها برای کاهش نرخ بیکاری در استان تلاش می شود.
خلیلی خواه تصریح کرد : انتقال آب خزر به سمنان در میان و بلند مدت می تواند مشکل کمبود آب در برخی از نواحی و شهرک های صنعتی سمنان را برطرف کند و باید مسوولان دستگاه های اجرایی مربوط برای اجرای این طرح تلاش کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت : کاهش نرخ بیکاری در این استان یک تکلیف ملی و اعتقادی است و باید با توجه به زیرساخت ها برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار گام برداشت.
خلیلی خواه اضافه کرد : در ماه آبان امسال هم چندین تفاهم نامه سرمایه گذاری در سمنان منعقد می شود که امیدواریم با رویکردی اصولی و هدفمند و توجه به زیرساخت ها این برنامه های اشتغال آفرین در کمترین زمان ممکن عملیاتی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.