فعاليت ۱۸ هزار باشگاه رسمي در سراسر کشور/ استان البرز دارای ۶۶ درصد باشگاه‌های کشور

معاون وزير ورزش جوانان در بخش ورزش همگانى گفت: 18 هزار باشگاه به‌صورت رسمي مشغول فعاليت هستند و وزارت ورزش و جوانان با جديت تمام براي اخذ مجوز توسط دو هزار باشگاه ديگر پیگیری می‌کند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، غلامرضا شعبانی بهار در همایش تجلیل از باشگاه‌های برتر فرهنگی ورزشی استان البرز، اظهار داشت: این مراسم به‌پاس زحمات مدیران باشگاه‌های ورزشی و معرفی برترین‌ها برگزار شده است.

 وی ادامه داد: در وزارت ورزش جوانان یکی از بازوان اصلی توسعه ورزش در بخش قهرمانی، حرفه‌ای و به‌خصوص بانوان باشگاه‌ها محسوب می‌شوند و نقش بسزایی در نهادینه کردن ورزش در کشور و بالا بردن آمادگی جسمانی افراد دارند.

شعبانی بهار تصریح کرد: با توجه به ورود بخش خصوصی در ورزش و وجود ۲۰ هزار باشگاه ورزشی، عملکرد بهتری در ورزش خواهیم دید چراکه در توسعه ورزش بار سنگینی از دوش دولت برداشته می‌شود و بخش اجرایی دولت را کم می‌کند.

وی با ارائه آمار موجود از باشگاه‌های کشور گفت: از مجموع باشگاه‌های سراسر کشور، ۱۸ هزار باشگاه با مجوز رسمی و دو هزار باشگاه بدون مجوز در حال فعالیت هستند که وزارت ورزش و جوانان با جدیت تمام به نظارت در این مورد پرداخته است.
معاون وزیر در بخش ورزش همگانی در ادامه نیز عنوان کرد: طبق تحقیقات ما در وزارت ورزش جوانان، در سراسر کشور رضایتمندی مطلوبی توسط باشگاه‌ها میان کیفیت خدمات و رضایت مردم وجود دارد.

معاون وزیر ورزش جوانان در بخش ورزش همگانى تأکید کرد: نکته مهم این است که باشگاه‌ها موجب ایجاد اشتغال شده‌اند و وزارت ورزش جوانان و دولت برنامه خوبی برای حمایت باشگاه‌ها دارند.

وی با اشاره به اینکه طرح نظام باشگاه‌داری در دولت به‌زودی تصویب می‌شود، افزود: به دنبال این طرح مصوبه‌هایی مانند تسهیلات بانکی، معافیت مالیاتی و ارائه ۲۰ درصد از فضاهای شهر برای ایجاد فضاهای ورزشی در اختیار باشگاه‌داران قرار خواهد گرفت.
شعبانی بهار با بیان اینکه یک هزار و ۱۰۰ باشگاه در استان البرز وجود دارد، ادامه داد: ۶۶ درصد از باشگاه‌های کل کشور در استان البرز واقع ‌شده که ۶۰۰ باشگاه به‌صورت مستقل در شهرستان کرج مشغول فعالیت هستند.

وی در پایان یادآور شد: تمامی این مباحث، نشان‌دهنده این است که ورزش در استان البرز استقبال خوبی داشته و باشگاه‌ها موفق به کسب اعتماد مردم شده‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.