خدمات‌رسانی به محرومان مازندران در ۱۳ دوره اردوی جهادی

مسؤول بسیج ورزشکاران مازندران از خدمات‌رسانی به محرومان مازندران در 13 دوره اردوی جهادی قرارگاه جوادالائمه در استان خبر داد و گفت: منطقه مهرگان(عباس‌آباد) نکا نخستین نقطه‌ای است که سازمان بسیج ورزشکاران به صورت عملیاتی در استان در دستور کار قرار داده است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز سیدجواد حسینیان در حاشیه اردوی جهادی یک روزه با نام شهید علی مهربانیان شهید شاخص ورزش مازندران، در منطقه مهرگان(عباس‌آباد) نکا در گفت‌وگویی اظهار کرد: یکی از اهداف سپاه کربلای مازندران، حضور و خدمات رسانی در مناطق محروم است.

 وی افزود: قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه جوادالائمه در سپاه کربلای مازندران تشکیل و ۱۳ منطقه محروم در استان شناسایی شده که بسیج ورزشکاران استان مازندران یکی از کمیته‌های این قرارگاه است و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی پیش‌بینی کرده و اردوهای جهادی هم در راستای همین برنامه‌ها و با هدف خدمت‌رسانی برگزار می‌شود.

مسؤول بسیج ورزشکاران مازندران با بیان اینکه اکیپ پزشکی و ورزشی برادران و خواهران شامل پزشک عمومی، دندان‌پزشک و روان‌پزشک در اردوی جهادی یک‌روزه منطقه مهرگان (عباس‌آباد) نکا ما را همراهی می‌کنند، گفت: این اکیپ شامل بیش از ۲۰ نفر از پزشکان، متخصصان و ورزشکاران استان است تا به افرادی که در کنار ما هستند و از آنان غافل هستیم توجه شود.

این مسؤول اظهار کرد: منطقه مهرگان(عباس‌آباد) نکا اولین نقطه‌ای است که سازمان بسیج ورزشکاران به صورت عملیاتی در سطح استان در دستور کار قرار داده است و تلاش داریم تا قسمتی از مشکلات و معضلات این مناطق را کم کنیم.

حسینیان ادامه داد: تلاش داریم تا در سایر مناطق حضور جهادی و انقلابی داشته و ساخت مناطق محروم در دستور کار بسیج ورزشکاران است که البته جزء وظایف ذاتی ما نیست و بسیج سازندگی استان با قوت در حال ساخت و ساز مناطق محروم است، اما برنامه داریم تا با همکاری سپاه استان در این عرصه هم ورود کنیم که اداره ورزش و جوانان هم کمک‌کار است.

وی گفت: در مرحله اول شناسایی منطقه، مشکلات و ارائه خدمات پزشکی و ورزشی است و تلاش داریم تا در مراحل بعدی در بخش زیرساختی و ساخت خانه‌های محروم وارد عمل شویم.

مسؤول بسیج ورزشکاران مازندران افزود: ارائه خدمات جهادی و انقلابی از برنامه‌های در دست اقدام این اردوی جهادی است و همه افرادی که ما را در این اردوها همراهی کردند، شامل پزشکان، خبرنگاران، کارشناسان، دندان‌پزشکان و.. ورزشکار بودند و با اکیپ کامل ورزشی برای خدمات رسانی به محرومان وارد عمل شده‌ایم.

این مسؤول بیان کرد: آمدیم تا کمک کنیم تا این افراد محروم دیده شوند و اعلام کنیم که تنها نیستند و این برنامه و اردوی جهادی برنامه سالانه نیست بلکه کاری است که براساس وظیفه و با هدف محرومیت‌زدایی که از اهداف مهم امام راحل و رهبری است انجام می‌شود.

حسینیان در پایان با اشاره به فعالیت‌های این کانون در استان افزود: سازمان بسیج ورزشکاران استان مازندران، هم اکنون دارای حدود ۱۵ هزار نفر ورزشکار بسیجی است که ۲۰ کانون بسیج ورزشکاران در ۲۰ شهرستان استان مازندران فعال است و برنامه‌های مختلفی در دست انجام است.

وی گفت: برگزاری کلاس‌های اخلاق ویژه مربیان ورزشی، تجمعات و اردوهای مختلف، اردوی راهیان نور و اربعین، یادواره تخصصی ورزشکاران، تشکیل دفاتر بسیج در درون هیأت ورزشی، تجلیل از مروجین اخلاق ورزشی و… از جمله برنامه‌های بسیج ورزشکاران مازندران در طول سال است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.