مازندران صاحب باشگاه دانش پژوهان جوان شد

رئیس اداره استعدادهای درخشان مازندران گفت که با صدور مجوز از سوی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ، چهارمین باشگاه دانش پژوهان جوان کشور در مازندران راه اندازی شد .

0

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری سبز البرز، عبدالله آزادی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در ساری افزود که برای اخذ مجوز این مرکز ، آموزش و پرورش و اداره استعدادهای درخشان مازندران به مدت ۲ سال پیگیری کردند.
وی گفت که این مجموعه علمی و تحقیقاتی هم اکنون فعالیتش را در یکی از اتاق های مدرسه استعدادهای درخشان ساری با امکانات محدود و اندک آغاز کرده است .
رئیس اداره استعدادهای درخشان مازندران با استناد به حضور پررنگ دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان در مسابقات و المپیادهای علمی ، ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی باشگاه دانش پژوهان جوان فرصت طلایی برای شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای این افراد فراهم شود .
باشگاه دانش پژوهان جوان مجموعه ای برای شناسایی ، هدایت و پروراندن افراد مستعد در سنین ۱۵ تا ۲۵ سال است که با دراختیار گذاشتن امکانات و تجهیزات زمینه فعالیت های علمی و تحقیقاتی را برای این افراد فراهم می کند .
مجوز راه اندازی نخستین باشگاه دانش پژوهان جوان کشور ابتدای امسال برای استان البرز صادر شد و پس از آن هم استان های سمنان و یزد صاحب این مجموه شدند.
** ۱۰ مدال المپیادی دانش آموزان مازندران
رئیس اداره استعدادهای درخشان مازندران مشارکت و موفقیت دانش آموزان استعدادهای درخشان مازندران در المپیادهای علمی سال های اخیر را روزافزود توصیف کرد و گفت که سال تحصیلی گذشته این دانش آموزان ۱۰ مدال المپیادی کسب کردند در حالی که سال ۹۴ تعداد مدال ها ۸ مورد بود.
وی از فعالیت ۳۰ مرکز استعدادهای درخشان در مازندران خبر داد و افزود : سال تحصیلی گذشته هشت هزار و ۱۰۳ دانش آموز در این مراکز تحصیل می کردند .
آزادی ، کیفیت بخشی را مهم ترین برنامه مدارس و مراکز زیر پوشش این اداره در سال جاری برشمرد و گفت : فراهم کردن زمینه شناسایی شایستگی های دانش آموزان نخبه و هدایت آنها به فعالیت های علمی براساس ذائقه آنان از جمله این برنامه هاست .
نخستین مدرسه استعدادهای درخشان که در افکار عمومی به ‘ مدرسه تیزهوشان ‘ شهرت دارند ، سال ۱۳۵۵ در کشور راه اندازی شد ، اما استان مازندران در سال ۶۹ و سه سال پس از ابلاغ اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان صاحب ۲ مدرسه تیزهوشان به صورت همزمان شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.