هر کشوری از برجام خارج شود خودش ایزوله می‌شود/تغییراتی در سطح مدیران عالی استان‌ها در حال انجام است/با کلانتری مدارا کنید

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار مرکز آمار بهار سال 96 رشد اقتصادی با نفت 6.5 درصد و بدون نفت 7 درصد بوده است.

0

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری سبز البرز محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار مرکز آمار بهار سال ۹۶ رشد اقتصادی با نفت ۶.۵ درصد و بدون نفت ۷ درصد بوده است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: رشد اقتصادی سرمایه‌گذاری در این مدت نیز ۷.۱ درصد است. رشد ساختمان نیز بر همین اساس مثبت  ۷.۱ است.

نوبخت در خصوص تغییر برخی استانداران، گفت: در سطح مدیران عالی استان‌ها تغییراتی در حال انجام است برخی از استانداران در استان‌های دیگر مشغول کار خواهند شد این تغییرات در حال انجام است. وقت زیادی نداریم و نباید وضعیت استان‌ها را معلق نگه داریم. وزیر کشور با تأمل و با سرعت لازم این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی ضمن محکوم کردن آنچه در میانمار برای مسلمانان اتفاق افتاده است، گفت: از همه اهرم‌ها استفاده می‌کنیم تا انشاءالله بتوانیم کمک‌های مؤثرتری داشته باشیم. از سیاست‌های غیرتغییر جمهوری اسلامی ایران، حمایت از مظلومین و محرومین بوده به ویژه مسلمانان که در میانمار این اتفاق افتاده است. واکنش متناسب از سوی مراجع مسئول جهانی اتخاذ نمی‌شود از این رو ما از همه ابزارهایمان استفاده می‌کنیم.

نوبخت در خصوص برجام اظهار داشت: برجام یک قرارداد بین‌المللی میان ایران و ۶ کشور دیگر است، هر کشوری که بخواهد از این قرارداد خارج شود خودش ایزوله می‌شود. ما قطعاً در راستای تأمین منافع ملی، بهترین تصمیم را می‌گیریم. بازنده و منزوی اصلی هر اقدام احتمالی آمریکا، خود دولت این کشور خواهد بود.

نوبخت در پاسخ به سوالی درخصوص تخلف برخی از مدیران دولتی در ایام انتخابات، تصریح کرد: در این زمینه بحث جدی در دولت صورت گرفت. آنها وظایف قانونی‌شان را انجام دادند، اینکه استانداری در دوره انتخابات حاضر شود و از عملکرد دولت دفاع کند نه از کاندید، طبع کار بوده، البته برای قوه قضاییه حق استقلال و انصاف را قائلیم و می‌دانیم اگر در این زمینه شکایتی هم از جریان رقیب دولت صورت گرفته باشد این قوه شفاف و با انصاف رسیدگی خواهد کرد.

نوبخت درباره تلاش برخی نهادها برای محدودیت دسترسی به فضای مجازی گفت: معتقدیم نباید استقلال کشور را فدای آزادی و آزادی را فدای استقلال کشور کنیم. دولت تلاش خواهد کرد حقوق واقعی مردم را در دسترسی به این فضاها حفظ کند.
وی درخصوص اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست و انتقادهای صورت گرفته نسبت به اظهارات وی و اینکه گفته میشود اظهارات وی موجب تکدر رییس جمهور شده و تذکر هم به اقای کلانتری داده شده است، گفت: ایشان فردی باهوش و محترم هستند، با وی مدارا کنید انتظار نداشته باشید پاسخ استاندارد به سوالات بدهد. او صراحت لهجه دارد و نشنیدم که تذکری ربیس جمهور به ایشان داده باشد.
سخنگوی دولت درباره احتمال معرفی عیسی کلانتری به عنوان وزیر نیرو بدلیل تخصص وی در بحث آب گفت: من برای اولین بار ای موضوع را شنیدم، ایشان تازه مسئولیت گرفتند و بسیار بعید میدانم این مسئله رخ دهد. هرچند ایشان شایستگی این موضوع ( وزیر نیرو) را دارند.
وی درخصوص پیشنهاد فتاح رییس کمیته امداد مبنی بر واگذاری پرداخت یارانه ها به این کمیته گفت: این موضوع را اقای فتاح به بنده هم اعلام کردند، ما هم آمادگی داریم، هرچند قانون یارانه ها ثابت است اما تبصره های ان با توجه به بودجه متغیر است لذا ایین نامه ان در حال انجام است و بعد از آن می‌توانیم درباره یارانه مددجویان تصمیم بگیریم، بیشنهاد ما هم همین است که انچه که مربوط به مددجویان است به خود نهادهای مربوط واگذار کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.