۲۰۰۰مورد بازرسی از اصناف سمنان انجام شد/تشکیل ۱۰۴فقره پرونده تخلف

سمنان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام یک هزار و ۹۹۶ مورد بازرسی در پنج ماه گذشته به منظور مبارزه با قاچاق کالا در سطح واحدهای صنفی استان خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، بهروز اسودی در گفتگو با خبرنگاران در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن اشاره به انجام یک هزار و ۹۹۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان اظهار داشت: این بازرسی ها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی طی پنج ماه گذشته سالجاری و  با بهره گیری از ظرفیت بازرسان مستقر در این سازمان و ادارات شهرستان های تابعه صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: در این بازرسی ها که توسط بازرسان سازمان و دستگاه های نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار و از جمله دستگاه های کاشف موضوع ماده (۳۶)  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد یک هزار و ۹۹۶ مورد بازرسی طی گشت های مشترک با دستگاه های ذیربط صورت گرفته است که از این تعداد بازرسی، ۱۰۴ فقره پرونده تخلف تنظیم شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تاکید داشت: عمده ترین کالاهای مکشوفه مربوط به گروه های کالایی آرایشی و بهداشتی، مواد دخانی، مواد غذایی، تلفن همراه، سوخت، آرد نان و  … است که تعداد ۱۰۴ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۵۸۶ میلیون و ۷۷۸ هزار ریال تشکیل و برای بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

وی با اشاره به فراوانی کشفیات قاچاق در سطح استان سمنان طی پنج ماه گذشته سال جاری تصریح کرد: در این مدت ۲۲ هزار و ۷۷۵ قلم کالای قاچاق از سطح واحدهای صنفی استان کشف و ضبط شد که از این تعداد، یک هزار و ۵۳ قلم آرایشی، ۴۵۳ بسته مواد دخانی، شش هزار و ۱۰۰ عدد مواد غذایی، ۱۴ هزار و ۳۶۰ لیتر سوخت بوده است.

اسودی با اشاره به تلاش های دولت در حمایت از تولید ملی و برنامه ریزی مدون و مستمر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: استان سمنان به لحاظ قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی و  عبور کالاهای ترانزیتی، با هم اندیشی تمامی دستگاه های اجرایی و اعضای کارگروه حمایت از تولید، شرایط برای قاچاق کالا سخت و فضا برای این کار محدود شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.