۷ شرکت مازندرانی در جمع برترین تعاونی های صادراتی کشور

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تجلیل از 7 تعاونی مازندران در دومین جشنواره ملی تعاونی های برتر صادراتی خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، کامران اصغری اظهار کرد: توانمندی های بخش تعاون به ویژه در استان مازندران بر کسی پوشیده نیست و صادرات بالای تعاونی ها و تجلیل از ۷ شرکت تعاونی به عنوان تعاونی برتر صادراتی ملی گواه این مهم است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید با ایجاد بستر بسیار مناسب پسا برجام موجب شده تعاونی های مازندران در این ۴ سال بیش از ۷۶ میلیون دلار محصولات تولیدی، کشاورزی و صنعتی به کشورهای خاورمیانه، آسیایی، اروپایی و کشورهای عربی صادرات داشته باشند.

اصغری ادامه داد: در دولت یازدهم با عملکرد مطلوب این اداره کل به همراه اتاق تعاون شاهد ایجاد آرامش در بخش تعاون بوده ایم و کیفیت را بر کمیت ترجیح داده ایم.

اصغری با تأکید بر ضرورت حمایت همه جانبه از بخش تعاون خاطرنشان کرد: تعاون باید بیش از آنچه هست رشد پیدا کند و تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی راهی درست برای رفع نابرابری ها است و تعاونی ها  راه بی بدیل رفع نابرابری ها هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: ظرفیت بالایی  برای ایستادن بیشتر بر پای خود داریم و تعاونی ها می توانند چنین بستری را در استان و کشور فراهم کنند.

وی با اشاره به تعاونی های موفق در بخش صادرات در استان بیان کرد: شرکت های تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون با بیش از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، بازرگانی آتیه سازان با بیش از ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار، مرزنشیان کناره خزر فریدونکنار با بیش از ۲ میلیون دلار، درنا پلت با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، پویا آیش مازند با بیش از هزار و ۲۰۰ میلیون دلار، مرزنشینان نشتا با بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار و تعاونی مرزنشین ساحل طلایی با بیش از یک میلیون دلار صادرات به عنوان تعاونی های برتر استان مازندران در دومین جشنواره ملی تعاونی های برتر صادراتی تجلیل شدند.

اصغری افزود: محصولات صادراتی از قبیل ماهیان خاویاری و خاویار، تخم مرغ، محصولات کشاورزی، معدنی، صنعتی، خوراک دام و طیور و ماشین آلات مرتبط، کاغذ تست لاینر و کاغذ فلوتینگ از جمله اقلام صادراتی توسط این شرکت های تعاونی به کشورهای هدف صادر شده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.