فراخوان ۶۳۴ هزار خودرو فورد در سراسر جهان به دلیل خطر آتش سوزی

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی فورد موتور ۶۳۴ هزار خودروی اس‌یووی را در سرتاسر دنیا به‌خاطر خطر آتش‌سوزی فراخوانده و از مالکان آن‌ها خواست خودروهای خود را برای بررسی بازگردانند.

 

شرکت فورد که دومین خودروساز بزرگ آمریکا از نظر میزان فروش است اعلام کرد این فراخوان شامل خودروهای برونکو اسپورت و اسکیپ مدل ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ می‌شود. دلیل این فراخوانی احتمال ترک خوردگی انژکتور خودروها اعلام شده‌است. خودروهایی که در ماه آوریل به‌خاطر احتمال ترک خوردن محفظه جداکننده روغن و نشتی آن فراخوانده شده بودند، باز هم شامل فراخوانی جدید می‌شوند و احتیاج به تعمیر دوباره دارند.

 

شرکت فورد اعلام کرد ترک خوردن انژکتور سوخت در این خودروها باعث تجمع سوخت یا بخار آن در نزدیکی سطوح داغ شده و احتمال آتش‌سوزی را بالا می‌برد.

 

خودروهای فراخوانده شده بررسی می‌شوند و نرم‌افزار آن‌ها بروزرسانی می‌شود تا بتواند در صورت مشکل انژکتور، راننده را مطلع کند.

 

این فراخوانی حدود ۲۵۰ هزار خودرو در آمریکا و حدود ۱۱۴ هزار خودرو در سایر کشورها را شامل می‌شود.

 

فورد اعلام کرد ۵۴ گزارش از آتش‌سوزی این خودروها دریافت کرده که یکی از دلایل آن‌ها ترک‌خوردگی انژکتورهای سوخت بوده‌ و دلیل دیگر هم نشتی انژکتورها گزارش شده‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.