سایت محمدآباد با بودجه شهرداری قابل مدیریت نیست

سرپرست شهرداری قزوین گفت: استانداری، شهرداری قزوین را وادار کرده تا بتواند اعتبارات کلان ملی را برای سایت محمدآباد جذب کند وگرنه این سایت با بودجه شهرداری قابل مدیریت نیست.

0

علی صفری در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که شب گذشته در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، با اشاره به شرکت پردازش پسماند نصر محمدآباد اظهار داشت: این شرکت تأسیس شده تا بتواند زباله‌های استان قزوین را مدیریت کند.

وی افزود: استانداری، شهرداری قزوین را وادار کرده تا بتواند اعتبارات کلان ملی را برای سایت محمدآباد جذب کند وگرنه این سایت با بودجه شهرداری قابل مدیریت نیست.

سرپرست شهرداری قزوین اضافه کرد: مقرر شده بود شهرداری‌ها برای انتقال زباله به سایت محمدآباد به شهرداری قزوین هزینه پرداخت کنند اما چنین موضوعی برخی مواقع محقق نشده است.

صفری یادآور شد: در برخی مواقع هم شهرداری‌ها برای انتقال زباله به استانداری قزوین تماس حاصل کرده تا شهرداری قزوین اجازه این انتقال را به سایت محمدآباد دهد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: هدف از تأسیس سایت محمدآباد جذب اعتبارات ملی توسط استانداری بوده اما اتفاقاتی رخ داده که این هدف محقق نشده است به همین دلیل باید مدیریت آن به شهرداری قزوین برگردد.

سرپرست شهرداری قزوین مطرح کرد: وجود سایت محمدآباد موجب ایجاد مدیریت دوگانه شده که باید برای یکپارچگی مدیریتی، صلاح شهرداری و مردم مسؤولیت آن بر عهده شهرداری قزوین باشد.

* معاملات شهرداری به تصویب شورا برسد

صفری با بیان اینکه معاملات شهرداری قزوین باید به تصویب شورای اسلامی شهر قزوین برسد، تشریح کرد: اگر املاکی به برخی دستگاه‌ها اعطا می‌شود باید به صرفه و صلاح مردم و شهرداری باشد و همچنین چنین موضوعاتی باید با صلاحدید شورا صورت گیرد.

وی با اشاره به مجموعه تفریحی گردشگری کاسپین گفت: با توجه به اینکه شهرداری قزوین ۶۰ درصد سهام این مجموعه را دارد باید مدیریت آن بر عهده مجموعه مدیریت شهری باشد.

سرپرست شهرداری قزوین ادامه داد: همه اعضای شورای اسلامی شهر قزوین وظیفه دارند به عنوان نماینده مردم از خسارت‌هایی که به شهرداری متحمل می‌شوند، جلوگیری کرده و بر انجام این کار اهتمام و دقت بیشتری داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.