کاهش ۲۵ هزار واحدی شاخص بورس / حقوقی‌ها ۷۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۳ بهمن‌ماه، با کاهش ۲۵ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز،افت ۲۵هزار و ۲۵۶واحدی شاخص کل (دو درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۵۶هزار واحدی قرار داد.
شاخص‌ هم وزن نیز ۱.۸درصد افت کرد.ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود سه میلیارد تومان رسید.

نمادهای فولاد، فملی و فارس بیشترین تاثیر در افت شاخص کل بورس را به عهده داشتند.


بیشتر بخوانید:

قیمت طلا،سکه و ارز،امروز بهمن ماه/طلابه راه خود ادامه میدهد


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۷۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۹۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۳درصد یعنی هزار و ۲۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۷درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» و «قند و شکر» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد تجلی، نوری و شبندر لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به فافزا، واحیا و واتی معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات معادل ۹۶میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی فولاد افزا سپاهان با برتری ۱۳میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۷۷۰میلیارد تومان بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.