مجلس ازپاسخ وزیربهداشت درباره تخلفات صندوق رفاه دانشجویان قانع شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تخلفات رخ داده در صندوق رفاه دانشجویان این وزارتخانه قانع شدند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی سؤال ملی غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه و بودجه از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور قرار گرفت؛ این سؤال در خصوص علت سوءتدبیر، عدم نظارت، بروز تخلفات عدیده و دست‌اندازی به بیت‌المال در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت بوده که در ۲۰ محور به بیان تخلفاتی در این صندوق پرداخته است.

جعفرزاده در طرح سؤال خود با بیان اینکه نمی‌توان از اتفاقات وحشتناکی که در صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی افتاده و سند آن هم موجود است، چشم‌پوشی کرد، خطاب به وزیر اظهار داشت: یک زونکن مستندات در اختیار شما گذاشتم، اما هیچ پاسخی داده نشده است.

وی ادامه داد: وزیر می‌آید اینجا درس اخلاق می‌دهد و بعد به ریش ما می‌خندد؛ امروز معاون فنی دیوان محاسبات آمد و گفت حتی یک مورد رفع سوء اثر نشده است.

جعفرزاده درتوضیح تخلفات رخ داده در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، به مواردی همچون هزینه کردن ۱۴ میلیارد تومان برای رفاه کارمندان این صندوق از محل هزینه‌های بهداشت و درمان، پرداخت حقوق‌های نجومی با کف ۱۸ میلیون تومان، توزیع کارت‌های هدیه به مبلغ ۵۲۶ میلیون تومان بدون رسید، اجاره کردن ۶۱ واحد ویلا از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها و نیز سرمایه‌گذاری در بانک‌های خصوصی بدون مجوز صندوق اشاره کرد.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت نیز در پاسخ به این سؤال تأکید کرد که این پرونده فعلاً در دیوان محاسبات باز است و هنوز حکم صادر نشده، لذا پرداختن به آن منجر به بازی با آبروی افراد می‌شود.

در نهایت با قانع نشدن نماینده سؤال‌کننده، وارد بودن سؤال به رأی گذاشته شد که نمایندگان با ۱۰۱ رأی موافق، ۹۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در صحن، ضمن وارد ندانستن سؤال، توضیحات وزیر را قانع‌کننده تشخیص دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.