زیرساخت سرمایه گذاری انرژی نو در دامغان فراهم است

فرماندار دامغان گفت: موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی و همکاری نهادهای اجرایی، زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در بخش انرژی های نو در این شهرستان را فراهم کرده است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،علی اصغر مجد روز سه شنبه  افزود: این شهرستان به دلیل قرار داشتن در منطقه خشک و کویری و بادهای فصلی، زمینه سرمایه گذاری در نیروگاه های خورشیدی و بادی را دارد.
وی از احداث هشت نیروگاه خورشیدی در دامغان با هدف تولید برق خبر داد و اظهارداشت: ساخت نیروگاه خورشیدی روستای صیدآباد دامغان با ظرفیت ۱.۳ مگاوات در حال انجام است که با ساخت آن برای ۱۳۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.
به گفته وی برق تولیدی این نیروگاه توسط مجموعه توزیع برق شهرستان دامغان خریداری می شود.
مجد ادامه داد: هفت طرح دیگر احداث نیروگاه بادی و خورشیدی در این شهرستان در دست بررسی و در حال تایید و صدور مجوز می باشد.
فرماندار دامغان از پوشش ۱۰۰ درصدی شبکه برق رسانی در این شهرستان خبر داد و گفت: از ۱۱۶ طرح عمرانی برق رسانی شرکت توزیع برق استان سمنان در سال گذشته، ۱۵ طرح در دامغان با بیش از چهار میلیارد ریال بهره برداری شد.
وی اضافه کرد: نصب ۱۵۹ دستگاه سرچراغ روشنایی معابر، ایستگاه هوایی توزیع برق ۱۰۰ کیلوولت آمپر روستای حسن آباد و تعویض ۹ دستگاه تابلوی پست عمومی از مهمترین طرح های شهرستان در سال گذشته بوده است.
مجد با اشاره به احداث شبکه های هوایی و زمینی برق در دامغان، گفت: اکنون این شهرستان دارای یک هزار و ۹۳۰ شبکه هوایی و ۱۲۲ شبکه زمینی است.
شرکت توزیع برق دامغان ۵۴ هزار و ۹۷۳ مشترک دارد که از این تعداد ۶۵۱ انشعاب مربوط به برق چاه های آب کشاورزی است.
شهرستان دامغان ۹۴ هزار و ۱۹۰ نفر معادل ۳۰ هزار و ۲۹۶ خانوار جمعیت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.