ظریف: هند از تحریم های یک طرفه حمایت نمی کند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، پس از دیدار با سوشما سواراج همتای هندی خود گفت: دهلی نو به صراحت اعلام کرد از تحریم های یک طرفه حمایت نمی کند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، وی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: ما جلسات بسیار خوبی در سطح معاونان وزیران در وزارت خانه های مختلف داشتیم. در دیدار با سوشما سواراج وزیر امور خارجه هند تمام موضوع های روز بررسی شد، دولت هند همانطور که وزیر امور خارجه هند اشاره کرد، تحریم های یک جانبه را به رسمیت نمی شناسد و دو طرف تصمیم دارند که روابط خود را در همه زمینه ها ادامه و گسترش دهند.
وی درباره موضوع های مورد بررسی قرار گرفته افزود: در این جلسات در زمینه اکتشاف نفت و انجام مشترک پروژه های نفتی، تعاملات بازرگانی مستقیم بین دو کشور، تبادل ارزی، استفاده از ارز های ملی گفت و گو شد و همچنین در زمینه همکاری ها در بخش راه آهن، بندر چابهار، کریدور شمال و جنوب، همکاری های گسترده تر ترانزیتی میان ایران و هند گفت و گو هایی صورت گرفت.
ظریف با مثبت خواندن این دیدار گفت: طبق توافق های به عمل آمده کمیته های مشترکی برای همکاری های بانکی و بازرگانی به خصوص تعرفه گمرکی بین دو کشور تشکیل می شود.
همچنین ظریف اظهار کرد: نحوه ادامه و گسترش همکاری ها بررسی شد. اراده سیاسی دو کشور و زمینه هایی که برای همکاری وجود دارد بسیار زیاد است و من از این سفر بسیار راضی هستم و این نشان می دهد که جامعه بین المللی علاقه مند به محافظت قدرتمند از برجام است. همکاران و شرکای تجاری ایران باید این روش را ادامه دهند و اگر تضمین های لازم را از شرکای خود دریافت کنیم برجام به حیات خود ادامه خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.