خرید تضمینی گندم در اصفهان آغاز شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان(منطقه 10) از آغاز خرید تضمینی گندم در مناطق گرمسیری این استان شامل شهرستان های کاشان، اردستان، نطنز، نائین و آران و بیدگل خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ، روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان(منطقه ۱۰) روز دوشنبه به نقل از ‘رضا نیک نداف’ افزود: خرید این محصول از اول خرداد سالجاری آغاز شد.
وی اضافه کرد: این شرکت با عاملیت بانک کشاورزی، تجهیز ۲۸ مرکز مباشرین، ۱۴ مرکز ملکی و کارخانجات آرد و در مجموع با ۴۲ مرکز، با آمادگی کامل اقدام به خرید گندم کشاورزان این استان می کند.
نیک نداف گفت: سیلوی کاشان کاشان تاکنون یکهزار و ۴۰۰ تُن گندم خریداری کرده و تحویل این شرکت داده است.
وی یادآور شد: سال زراعی گذشته ۲۲۰ هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان افزود: امسال پیش بینی می شود ۱۰ میلیون تن گندم در کشور خریداری شود.
نیک نداف اضافه کرد: در استان اصفهان نیز در سال زراعی جاری بر اساس پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی ۱۲۸ هزار تُن گندم از ۳۵ هزار و ۸۰۰ کشاورز خریداری می شود.
وی تاکید کرد: از کشاورزانی گندم خریداری می شود که از طریق سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی استان معرفی شده باشند.
نیک نداف با اشاره به توزیع کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان در قالب طرح ضیافت گفت: سهمیه استانی برنج یکهزار و ۹۰۰ تُن و شکر یکهزار و ۲۶۷ تن است.
وی افزود: تاکنون ۹۵۰ تُن برنج و ۵۷ تُن شکر با معرفی نامه سازمان صنعت و معدن، به فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف سراسری و محلی(کارمندی، کارگری، روستایی و عشایری) با نرخ عاملیت توزیع شده است.
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز در باره آخرین آمار کشت گندم در استان، به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: ۵۳ هزار هکتار از اراضی زیر کشت استان به گندم(کشت بصورت دیم و آبی) تعلق دارد و سرانه تولید این محصول ۱۴۵ هزار تُن در سال است.
۵۰ درصد از کشت محصول گندم مربوط به منطقه مرکزی این استان بوده که امسال به دلیل کمبود آب و خشکسالی کاهش یافته است.
بر اساس آمار اعلام شده، نرخ مصوب خرید تضمینی گندم ۱۳ هزار ریال است.
همچنین اگر کشاورزی گندم خود را بصورت مستقیم به سیلوهای دولتی تحویل دهد، هزینه حمل و نقل نیز به نسبت مسافت به او پرداخت می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.