۲۴۰ شکارچی در سمنان دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست سمنان گفت: 240 شکارچی غیرمجاز در زیستگاه های طبیعی استان در سال گذشته دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،عباسعلی دامنگیر روز دوشنبه افزود: سازمان های مردم نهاد همواره قدم اول حفاظت از محیط ‌زیست را برمی‌دارند و با توجه به کمبود نیروی انسانی برای حفاظت از عرصه های طبیعی و گونه های جانوری استان، فعالیت این نهاد ها می‌تواند اثربخش باشد.
وی اظهارداشت: ۱۹ درصد از کل زیستگاه های جانوری کشور در سمنان واقع شده است و در کشور یک محیط بان به ازای سه نفر فعالیت می کند در حالی که این رقم در این استان هر یک محیط بان به ازای هفت نفر است.
وی با بیان این که سال گذشته ۳۱ قبضه سلاح غیرمجاز و ۶۸ قبضه اسلحه مجاز در استان ضبط شد، خاطرنشان کرد: سال گذشته از نظر صید آبزیان ۱۰ قطعه، شکار غیرمجاز ۵۶ قطعه، شکار پستانداران ۶۵ راس، زنده‌گیری پرنده ۱۱۷ قطعه در استان کشف شد که این موارد به دادسرا ارجاع و پرونده آن‌ها مورد رسیدگی قرار گرفت.
دامنگیر ادامه داد: سال گذشته بیش از ۱۰۰ مورد از دستگیری متخلفان به دریافت تعهد منجر شده و این تعهدهای متخلفان شامل دستگیری متخلف قبل از ورود به منطقه است که با رافت اسلامی این افراد آزاد و همیار محیط‌ زیست شدند.
مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست سمنان تصریح کرد: از تعداد ۱۴۶ پرونده قضایی حوزه محیط‌ زیست ۱۲۳ مورد منجر به صدور رای شده و ۲۳ مورد از این پرونده‌ها در جریان است.
وی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۳ مورد آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع به یگان حفاظت محیط‌زیست گزارش‌شده است و حدود ۲۵ هکتار از مراتع استان از بین رفت.
بیش از ۵۰ گونه پستاندار، ۱۶۰ گونه پرنده، ۴۰ گونه خزنده و ۶ گونه دوزیست و ماهی در مناطق حفاظت شده توران و پرور و پارک ملی کویر در استان سمنان وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.