سطح زیر کشت خربزه و هندوانه در قزوین کم می شود

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: امسال در راستای تغییر الگوی کشت برای کاهش 1370 هکتاری کاشت هنداونه و خربزه در استان نسبت به سال قبل برنامه ریزی شده است.

0

فرزاد خوش اخلاق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سبز البرز افزود: میزان کشت خربزه در استان قزوین پارسال ۲ هزار و ۸۷ هکتار بود که این رقم امسال باید به یک هزار و ۴۰۰ هکتار کاهش یابد.
وی اضافه کرد: میزان کشت هندوانه در استان نیز پارسال یک هزار و ۴۷۳ هکتار بود که این رقم امسال باید به ۷۹۰ هکتار کاهش یابد.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین همچنین گفت: با وجود کاهش سطح زیر کشت، با برنامه ریزی های انجام شده در حوزه های فنی زراعت میزان تولیدات این ۲ محصول و همچنین دیگر محصولات پراب بر در استان ثابت باقی خواهد ماند.
خوش اخلاق با بیان اینکه با اجرای روش های نوین آبیاری،میزان مصرف آب در اراضی زیر کشت سبزی و صیفی جات استان ۵۰ درصد کاهش یافته است،اظهار کرد: کم شدن سطح زیر کشت محصولات پرآب بر با هدف صرفه جویی در آب انجام می شود.
این مسئول با بیان اینکه بیشترین میزان درآمد کشاورزان در حوزه سبزی و صیفی جات است و این مهم را در برنامه ریزی های مرتبط با تغییر الگوی کشت در استان مورد توجه قرار داده ایم تا بهره برداران این حوزه دچار مشکل نشوند،خاطرنشان کرد: کم شدن سطح زیر کشت محصولات کم آبر مطابق با مطالعات و بررسی های کامل و سنجیدن جوانب مختلف از جمله در حوزه تولید، عرضه و تقاضا و قیمت انجام می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.