سالانه بیش از ۱۶۰۰ تن عسل در خراسان رضوی تولید می شود

مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سالانه بیش از 1600 تن عسل در 200 هزار کندوی این استان تولید می شود.

0

محمد یاحقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سبز البرز ، افزود: خراسان رضوی در زمینه تولید عسل جزو استان های دهم تا یازدهم کشور است.
وی اظهار کرد: میانگین تولید عسل در این استان به ازای هر کندو حدود ۸.۲ کیلو گرم است.
وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۱۰بهره بردار در حوزه زنبورداری خراسان رضوی فعالیت دارند گفت: شهرستان مشهد با ۵۵ هزار و ۶۵ کندو، ۴۸۰ بهره بردار و تولید سالانه بیش از ۵۰۰ تن عسل رتبه اول استان در این حوزه را دارد.
یاحقی افزود: شهرستانهای چناران و نیشابور نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم استان را در این بخش دارند.
وی اظهار کرد: زنبور عسل نقش عمده ای در گرده افشانی دارد به طوری که فعالیت این گونه موجب افزایش ۳۰ درصدی تولید محصولات باغی و زراعی می شود.
وی گفت: به باغداران و کشاورزان توصیه می شود از سموم کم خطر استفاده کنند تا میزان آسیب به حشرات گرده افشان به ویژه زنبور عسل به حداقل برسد.
خراسان رضوی با یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار کشتزار و ۱۴.۶ میلیون واحد دامی بیش از ۱۰ درصد تولیدات زراعی، باغی و دامی کشور را دارد.
این استان با تولید ۶،۷۶ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی به ارزش ناخالص ۹۵ هزار و ۷۳۰ میلیارد و ۴۲۳ میلیون ریال جایگاه تاثیرگذار در اقتصاد ایران دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.