کیفیت هوای پنج منطقه مشهد در وضعیت هشدار است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی هوا، کیفیت هوای پنج منطقه مشهد روز یکشنبه در وضعیت هشدار قرار دارد.

0

حمید صالحی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سبز البرز، میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را ۸۷ پی.اس.آی اعلام کرد و افزود: هم اکنون ایستگاه های امامیه و خیام شمالی هر یک با ۱۱۴، چمن با ۱۰۹، شهید آوینی با ۱۰۸ و خاقانی با ۱۰۶ پی.اس.آی در وضعیت آلوده قرار دارند.
وی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود هوای شهر دانست و اظهار کرد: در صورت تداوم تخلیه آلاینده ها به هوا طی ساعات آینده در مناطق شهید کریمی، ویلا، شهید مفتح و سمزقند نیز شاهد آلودگی هوا خواهیم بود.
وی گفت: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند. 
مشهد طی ماههای فروردین و اردیبهشت امسال ۱۶ روز هوای پاک، ۳۹ روز هوای سالم و هفت روز هوای ناسالم برای گروههای حساس داشته است. 
روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد در حرکت هستند. 
شاخص کیفیت هوا در کمتر از ۵۰ پی.اس.آی بیانگر وضعیت هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانگر وضعیت سالم، در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.