عملیات اجرایی ۹ راه روستایی در قزوین آغاز شد

رئیس اداره نظارت بر راه های روستایی اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: عملیات بهسازی، زیرسازی و روکش آسفالت 9 راه روستایی این استان آغاز شد.

0

محمدمهدی اولیایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری سبز البرز افزود:عملیات اجرای آسفالت راه های روستایی گشنه رود-کاکوهستان در منطقه دستجرد به طول سه کیلومتر و خسرود-اربیدان-بهرام آباد در منطقه رودبار الموت به طول پنج کیلومتر هر یک با سه میلیارد ریال اعتبار از امروز آغاز شد.
وی ادامه داد: روکش آسفالت راه روستایی زرآباد-دیکین به طول پنج کیلومتر و با ۶ میلیارد ریال اعتبار و تعریض، بهسازی و روکش آسفالت جاده زرآباد-دریاچه اوان به طول ۱۲ کیلومتر و با ۵۰ میلیارد اعتبار به مورد اجرا درآمد.
به گفته وی، روکش آسفالت جاده روستایی حاجی عرب-چلمبر به طول سه کیلومتر و شال به زین آباد در شهرستان بوئین زهرا به طول چهار کیلومتر از دیگر طرح های اجرایی بوده است.
اولیایی ادامه داد: در شهرستان آبیک نیز خاکبرداری جاده روستای کهوان-زیاران به طول ۲ کیلومتر، روکش آسفالت کزلک-زیاران به طول ۱.۵ کیلومتر به همراه عملیات خاکبرداری راه غنچه خوران-شیرین سو-زه آباد در منطقه طارم به طول ۲ کیلومتر از دیگر طرح های اجرایی بوده است.
استان قزوین دارای ۶ شهرستان، ۲۵ شهر، ۱۹ بخش، ۸۲۷ روستا و ۹۳ هزار ۲۳۶ هزار واحد مسکونی روستایی است.
طول راه های روستایی استان پنج هزار و ۳۱۶ کیلومتر بوده که حدود ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر آن آسفالت و مابقی نیز راه شوسه و خاکی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.