فراکسیون اهل سنت مجلس مردم را به هوشیاری فراخواند

فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در واکنش به اهانت یکی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان به قوم بلوچ با صدور بیانیه ای اعلام کرد : در شرایط کنونی که دشمنان برای بر هم زدن اتحاد و همدلی ما تلاش می کنند، وظیفه همه است که با هوشیاری از هر اختلاف افکنی دوری کنیم.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، در این بیانیه که روزیکشنبه در حاشیه مجلس بین خبرنگاران پارلمانی توزیع شد، آمده است : ما ایرانیان از اقوام، ادیان و مذاهب مختلف تشکیل شده‌ایم و این تنوع قومی، دینی و مذهبی فرصتی عظیم برای رشد و تکامل ما و شناخت باورهای مختلف بوده است تا ملتی متعصب نمانیم و درخصوص دیگران پیشداوری نکنیم، به اعتقادات و باورهای دیگران احترام بگذاریم و بدون شک یکی از رمزهای سر بلندی ایران کهن همین اصل اساسی، اخلاقی و اعتقادی بوده است.
این بیانیه می افزاید: در شرایط کنونی که دشمنان منطقه ای و جهانی ما با صرف هزینه ‌های هنگفت و برنامه ‌ریزی‌های پیچیده درصدد بر هم زدن اتحاد ، همدلی و آرامش ایران عزیز هستند، وظیفه همه ما است با هوشیاری از هرگونه اختلاف ‌آفرینی دوری کنیم. هم در کلام امام فرزانه این نظام اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) و هم در قانون اساسی و هم درعرف و ادب ایرانی، توهین و هتک حرمت ادیان و اقوام و مذاهب محکوم و امری خلاف شریعت، قانون، عقل، اخلاق و جوانمردی است.
دربخش دیگری از این بیانیه آمده است : متاسفانه اخیرا اظهارات بی ‌شرمانه و غیرقابل تصوری از سوی یکی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان در فضاهای مجازی منتشر شده که جز تاسف و تالم همه ایرانیان و شادی دشمنان این آب و خاک کهن حاصلی نداشته است.
نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس افزودند : این فرد هم به شریعت اسلام و هم به نماز به عنوان ستون آخرین دین آسمانی و هم به قوم با ایمان، میهن دوست و سربلند بلوچ که شناسنامه هویتی ایران و ایرانیان هستند، جسارت و توهین کرده که قطعا و یقینا این جرم نابخشودنی باید در اسرع وقت از سوی مقامات امنیتی و قضایی کشور به طور شفاف و قانون ‌مند رسیدگی شود تا مرهمی باشد بر زخم دل همه ایرانیانی که ذره ذره وجود آنها عشق به هموطنان بلوچ و همه اقوام ایرانی است.
این بیانیه اضافه کرد : اینجانبان نمایندگان ملت ایران و اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با قلبی مالامال از اندوه و درد، رفتار و گفتار این فرد مخالف اسلام، ایران و ضد امنیت و وحدت ایران را محکوم کرده و درخواست قاطع قضایی با ایشان را داریم. در این خصوص نظارت و پیگیری لازم را انجام داده و گزارش آن را به اطلاع مردم عزیز ایران خواهیم رساند.
این بیانیه می افزاید: از مردم با ایمان و غیرتمند بلوچستان و علمای با ایمان آن خطه درخواست داریم با همدلی و وحدت و آرامش روح واحد ایرانی را به نمایش گذاشته و نشان دهند ما یادگار یک تاریخ باعظمت و عضوی از یک ملت سربلند و با ایمان و متحد و یکپارچه ‌ایم و هیچ فرد یا افراد مغرض و متعصب و جاهلی نمی ‌تواند این عظمت تاریخی و اتحاد ملی ایرانیان را به چالش بکشند، بدون شک بهترین پاسخ ما به هر فرد هتاکی، محبت به همه ایرانیان و احترام به باور و اعتقادات همه انسان ‌ها است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.