چهارهزار متر دام از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان از جمع آوری چهار هزار متر دام صیادی از سطح دریاچه سد زاینده رود خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبزی سبز البرز ،مجتبی حاجتی ‘ روز یکشنبه افزود: محیط بانان این اداره، طی گشت و کنترل و قلاب کشی در قسمت های منطقه حفاظت شده دریاچه سد زاینده رود در شب گذشته موفق به جمع آوری چهارهزار متر دام صیادی از قسمت های مختلف این دریاچه شدند.
وی اظهارکرد: باتوجه به اینکه گشت بصورت شبانه و به وسیله قایق موتوری انجام می شود، صیادان متخلف در محل حضور ندارند و یا در صورت حضور در محل به محض شنیدن صدای قایق موتوری متواری می شوند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان افزود: همچنین تعدادی از ادوات صید که از متخلفان در سواحل دریاچه سد زاینده رود به جا مانده بود پس از جمع آوری به پاسگاه محیط بانی چادگان منتقل شد.
وی گفت: دریاچه سد زاینده ‌رود زیستگاه آبزیان مختلف از جمله ماهی‌ های کپور، دندان ‌دار، قزل ‌آلای رنگین‌ کمان و آمور است که صید غیرقانونی سبب کاهش این نوع ماهیان می شود.
حاجتی افزود: با شروع فصل تخم ریزی ماهیان دریاچه سد زاینده رود ( بهار )، انجام گشت های آبی توسط اداره محیط زیست چادگان شدت می یابد.
منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود، زیستگاه بسیاری از گونه های آبزی و گونه های پرندگان مهاجر است.
یکی از سه محل اصلی جوجه آوری پرندگان مهاجر از جمله ‘ کاکایی ارمنی’، دریاچه سد زاینده رود است که همه ساله از اواسط خرداد تا اواخر تیر در جزایر دریاچه سد زاینده رود تخمگذاری می کنند.
گونه های مختلف گیاهی از قبیل انواع گونه ها، جاوشیر، انجیر وحشی، بادام وحشی و سروکوهی نیز در این ناحیه رویش دارند.
منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود با مساحت ۳۵ هزار هکتار در شمال غربی استان اصفهان واقع است.
شهرستان چادگان در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.