استعدادیابی نیاز توسعه ورزش سوارکاری در سمنان است

رییس هیأت سوارکاری استان سمنان گفت: برنامه های استعدادیابی نیاز کنونی برای توسعه و حضور چشمگیر جوانان استان در میادین کشوری و بین المللی در این رشته ورزشی است.

0

 

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،محمدحسین متولیان روز یکشنبه گفت: هیأت سوارکاری استان پس از تلاش‌های فراوان در سال ۹۶، جایگاه یازدهم کشور را به خود اختصاص داده و با برنامه‌های متنوع برای کسب جایگاه مطلوب در کشور تلاش می‌کند.
وی اظهارداشت: هیأت سوارکاری استان برای رشد هر چه بیشتر برنامه‌های خود را در چند بخش متنوع از جمله اقدامات زیرساختی و حمایت از باشگاه ‌داران با معرفی برای اخذ تسهیلات، پیگیری می‌کند.
وی ادامه داد: به منظور رقم خوردن اتفاقات خوب در بخش صنعت اسب و سوارکاری در استان اجرای برنامه‌ای تحت عنوان اولین استعدایابی سوارکاری کودکان و موضوع اسب در استان در حال پیگیری است.
متولیان رایزنی برای ایجاد، تکمیل میدان‌های کورس از شرق تا غرب استان به منظور برگزاری مسابقات در میادین کورس را از برنامه‌های دیگر این هیأت ذکر کرد.
رییس هیأت سوارکاری استان سمنان با بیان این که ۱۵ کمیته زیرمجموعه این هیأت در استان فعالیت می‌کند، افزود: درساژ، اسب‌دوانی، استقامت و پرش ، پونی‌ سواری، ژیمناستیک رو اسب و هنرهای رزمی سواره زیرمجموعه هیأت سوارکاری است و برای کمیته‌ها برنامه‌هایی ارایه شد که ملزم به پیگیری هستند.
وی بیان کرد: استعدیابی در رشته‌های مختلف و تلاش برای گسترش آن از اقدامات دیگر هیأت سوارکاری است و یکی از رشته‌هایی که بر آن تمرکز شده کمانگیری روی اسب است.
متولیان به برگزاری مسابقات درساژ در رده‌های (وان دی و وان سی) اشاره کرد و تلاش برای جذب مربی شاخص در رشته درساژ و پرش در استان را از دیگر برنامه‌های هیأت سوارکاری استان اعلام کرد.
رییس هیأت سوارکاری استان همچنین از برگزاری مسابقه ملی درساژ به میزبانی استان سمنان خبر داد و تصریح کرد: سه تا چهار مسابقه ملی درساژ در کشور برگزار می‌شود که فدراسیون نوبت میزبانی استان‌ها را تعیین و اعلام خواهد کرد.
وی حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان را در زمینه حمایت از هیأت‌های ورزشی استان، حمایت رو به رشدی اعلام و خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ به لحاظ اعتباری، ساختاری، میزبانی ، برگزاری مسابقات و اعزامی ها حمایت اداره کل ورزش و جوانان مطلوب بوده است.
به گزارش  پایگاه خبری سبز البرز ، استان سمنان بیش از ۳۰ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد بیش از ۲۰۰ ورزشکار بیمه شده در هیأت سوارکاری استان فعالیت می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.