افزایش هفت درصدی مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

مدیرکل پزشكی قانونی استان مازندران از افزایش هفت درصدی مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی در فروردین ماه امسال در این استان خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،علی عباسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در فروردین‌ماه امسال ۴۴ نفر شامل ۳۰ مرد و ۱۴ زن هستند که این رقم در مدت مشابه سال قبل شش درصد کاهش‌یافته است.

وی تصریح کرد: از کل جان باختگان حوادث رانندگی فروردین‌ماه محور درون‌شهری ۱۵ نفر، برون شهری ۲۸ نفر و راه روستایی یک نفر را در برمی‌گیرد .

مدیرکل پزشكي قانوني استان مازندران خاطرنشان کرد: بیشترین فوتی مربوط به شهرهای بابل با هشت مورد، آمل با شش، تنکابن با چهار فوتی بوده، در نکا و رامسر گزارشی از فوتی ناشی از تصادفات رانندگی ثبت‌نشده است و از این تعداد ۱۵ مورد سرنشین، ۱۳ مورد عابر، ۱۱ مورد راننده و پنج مورد موتورسوار هستند.

عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان در فروردین‌ماه سال جاری را هزار و ۴۰۵ نفر اعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشته است .

وی یادآورشد: شهروندان می توانند با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان،عدم مکالمه با تلفن همراه، رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از پل عابر پیاده در کاهش تصادفات مؤثر باشند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.