عضویت شورایی‌ها در انجمن “اهدای عضو”

عضو شورای شهر تهران گفت: اردیبهشت به عنوان روز ملی اهدای عضو در تقویم ملی کشور به ثبت رسیده، اعضای شورای شهر در آن روز آمادگی خود را برای اهدای عضو، البته بعد از 100 سالگی اعلام کردند و امروز کارت های داوطلبی خود را دریافت خواهند کرد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، ناهید خداکرمی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: همه از خداییم و به سوی خدا باز می گردیم و در طریق رسیدن به معبود چه از این زیباتر که زندگی ببخشیم و احیا کنیم.

وی ادامه داد: اردیبهشت به عنوان روز ملی اهدای عضو در تقویم ملی کشور به ثبت رسیده، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در آن روز آمادگی خود را برای اهدای عضو، البته بعد از ۱۰۰ سالگی اعلام کردند و امروز کارت های داوطلبی خود را دریافت خواهند کرد.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: جالب است بدانید که فتوای حضرت امام خمینی در مورد جایز بودن اهدایع ضو در سال ۱۳۶۸ صادر شد و پس از آن بسیاری از فقهای گرانقدر نیز آن را مورد تایید قرار دادند و سرانجام قانون اهدای عضو از جسد در سال ۱۳۷۹ در مجلس به تصویب رسید.

خداکرمی افزود: خوشبختانه در حوزه پزشکی ارتباط تنگاتنگی بین حوزه و دانشگاه و عالمان دینی و حکیمان برقرار بوده است و فقه پویاه مواره برای حل مسائل مرتبط با برخی از درمان های پزشکی به کمک علوم بالینی آمده است به طوری که در حال حاضر کشور ما را شاید بتوان یکی از پیشروترین کشورها در این زمینه دانست.

وی اظهار داشت:‌علاوه فتواهای مترقی مرتبط با اهدای عضو، شاهدیم که فتوای با ارزشی در زمینه درمان ناباروری، نظیر اهدای تخمک و رحم اجاره ای صادر و در قالب دستورالعمل ها و گایدلاین های علمی و قانونی وارد چرخه در مان شد و نعمت پدر و مادر شدن را به خانواده های بسیاری بخشید. در بحث ختم بارداری در زنان بیمار نیز فقها با ظرافت و دقت بی نظیر بسیاری از سئوالات مطروحه را پاسخ گفتند و خوشبختانه امروز اگر جان مادری به خاطر تداوم بارداری در خطر باشد و یا جنینی داری نقص عمده باشد، قانون اجازه ختم بارداری را خواهد داد.

عضو شورای شهر تهران گفت:‌اما آنچه امروز بیش از همیشه احساس می شود نیاز به امید اجتماعی و اعتماد و اطمینان به آینده کشور است تا با حفظ سرمایه های انسانی و مادی کشور را از تهدیدات داخلی و خارجی محافظت کند.

وی بیان کرد: به نظر می رسد برای آنکه ذخایر ارزی کشور طاقت ماندن و تبدیل شدن به منبعی برای رونق کسب و کار و گردشگری در داخل کشور شود و پیشگیریو درمان آسیب های اجتماعی پنهان و آشکار قابل تسهیل شود، نیازمند تحول و تغییر رویکردی هوشمندانه در حوزه فرهنگی-اجتماعی هستیم.

عضو شورای شهر تهران گفت: در این مسیر بی شک فقه پویای شیعی به یاری مجتهدین جوان و هدایت علمای گرانقدر همان گونه که در مسایل پزشکی حل المسائل بوده است، نقطه امیدی برای حل مسائل اجتماعی و توسعه شهری خواهد بود تا همگام با رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی و تغییرات سریع جامعه، خواسته های نسل جوان در اموری همچون، سن ازدواج، حجاب، فرهنگ و هنر و مشارکت سیاسی-اجتماعی ادیان و مذاهب مختلف مورد بازنگری و به روزرسانی قرار گیر تا این سرزمین با همه تنوع قومی و مذهبی و جغرافیایی خود مکانی باشد برای رشد و بالندگی سرمایه های انسانی ثروت آفرینی و زندگی توام با امنیت و آرامش همه ایرانیان و مقصدی برای گردشگران جهان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.