باید برنامه‌های پیشگیرانه را در متن جامعه اجرا کنیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: در عرصه پیشگیری زمانی می‌توانیم موفق عمل کنیم که مردم احساس کنند برنامه‌های پیشگیری به نفع آن‌ها برنامه‌ریزی می‌شود و در آن صورت از آن استقبال می‌کنند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل ازروابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، محمدباقر الفت درکارگاه رهیافت‌های مشارکتی اجتماع محور و تسهیل‌گری گفت: دغدغه اساسی فعالان عرصه پیشگیری در دنیا این است که برنامه‌های پیشگیری را چگونه به باور تبدیل کنند.

وی در ادامه افزود: در عرصه پیشگیری زمانی می‌توانیم موفق عمل کنیم که مردم احساس کنند برنامه‌های پیشگیری به نفع آن‌ها برنامه‌ریزی می‌شود و در آن صورت از آن استقبال می‌کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه بیان کرد: با حضور و راهنمایی‌های آیت‌الله آملی لاریجانی سیاست‌ها، راهبرد‌ها و برنامه‌های حوزه پیشگیری از جرم، تدوین و ابلاغ شد و به صورت علمی و فرا قوه‌ای در حال اجراست.

الفت با اشاره به لزوم به کارگیری و مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه گفت: باید برنامه‌های پیشگیرانه را در متن جامعه ببریم و اگر برنامه‌های پیشگیرانه از دستگاه‌ها و سازمان‌ها به سمت مردم هدایت نشود، کارها به درستی اجرا نخواهد شد و اثربخشی اقدامات سازمانی نیز کاهش خواهدیافت.

این مقام قضایی ادامه داد: نگاه تحکمی به مسائل و معضلات اجتماعی سم مهلکی است که نه تنها مردم را به سمت حل آن سوق نمی‌دهد بلکه آن‌ها را زده خواهد کرد، ما باید برنامه‌های پیشگیری را به گونه‌ای بین مردم ببریم که با اجتماع مطابقت داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.