ثبت نام مسکن مهر در قزوین متوقف شد

سرپرست مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: با واگذاری های صورت گرفته و نبودن متقاضی، از این پس ثبت نامی در حوزه مسکن مهر این استان صورت نخواهد گرفت.

0

عباس پورقادر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری سبز البرز، افزود: از ۴۴ هزار و ۴۵۹ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار خانوار این استان تاکنون ۳۹ هزار و ۳۷۱ واحد آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی ادامه داد: از پنج هزار و ۸۸ واحد باقیمانده، یک هزار و ۳۸۰ واحد آن نیز به علت عدم پیشرفت فیزیکی لازم از دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان خارج و ۲ هزار و ۷۰۰ واحد دیگر نیز مربوط به بخش خودمالکان می باشد.
پورقادر با اشاره به اینکه براساس تفاهم نامه صورت گرفته این اداره کل با کمیته امداد امام (ره)، ۵۴۰ واحد باقیمانده از مسکن مهر استان به این نهاد واگذار شد، اضافه کرد: در صورت واریزی مبالغ مورد نظر، ساختمان های یاد شده که در مرحله نازک کاری قرار دارند در سال جاری به متقاضیان واگذار می شود.
سرپرست مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین یادآور شد: تاکنون از بخش مسکن مهر یک هزار و ۵۷۳ واحد به متقاضیان بهزیستی، ۳۵۴ واحد به کمیته امداد و سه هزار و ۵۲۷ واحد نیز به زنان سرپرست خانوار واگذار شده است.
وی در پایان سیاست دولت در بخش بافت های ناکارآمد شهری را یادآور شد و گفت: بازآفرینی در محلات قدیمی شهرهای بزرگ مورد توجه ویژه قرار دارد که از این پس و با تخصیص اعتبارات لازم، عملیات اجرایی آن نیز آغاز خواهد شد.
عملیات احداث ۵۸ هزار و ۹۲۷ واحد مسکن مهر در استان قزوین از سال ۸۷ آغاز شد که از این تعداد پنج هزار و ۶۲۶ واحد مربوط به شهرسهای زیر ۲۵ هزار خانوار، هشت هزار و ۸۴۲ واحد به بافت های فرسوده شهری و ۴۴ هزار و ۴۵۹ واحد نیز در شهرهای بالای ۲۵ هزار جمعیت استان بوده که ۲۶ هزار و ۵۰۰ واحد آن در ناحیه شهری مهرگان که در ۱۸ کیلومتری شرق قزوین و در حاشیه آزاد راه قزوین – کرج قرار دارد، احداث شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.