رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه 6 هزار و 420 میلیارد ریال خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه به بخش کشاورزی استان وارد شده است.

0

مجتبی مزروعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سبز البرز، افزود: این خسارت به زیربخش های زراعت، باغبانی، دام و طیور و آبزیان، تاسیسات و ساختمان های کشاورزی، ادوات کشاورزی و منابع آب وارد شده است.
وی اظهار کرد: بیشترین خسارت مربوط به زیر بخش باغبانی به میزان پنج هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال با سطح ۸۲ هزار هکتار و ظرفیت تولید بیش از ۱۷۲ هزار تن محصولات باغی است.
وی گفت: در این راستا محصولات زراعی نیز با خسارت بیش از ۶۱۶ میلیارد ریال در سطح حدود ۵۰ هزار هکتار با ظرفیت تولید بیش از ۷۰ هزار تن در رتبه بعدی قرار دارد.
مزروعی افزود: از میان ۲۹ شهرستان این استان، قوچان با یک هزار و ۱۱۵ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال بیشترین خسارت را در زیربخش های کشاورزی طی ۲ ماه گذشته متحمل شده است.
خراسان رضوی با یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار کشتزار و ۱۴.۶ میلیون واحد دامی بیش از ۱۰ درصد تولیدات زراعی، باغی و دامی کشور را دارد.
این استان با تولید ۶،۷۶ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی به ارزش ناخالص ۹۵ هزار و ۷۳۰ میلیارد و ۴۲۳ میلیون ریال جایگاه تاثیرگذار در اقتصاد ایران دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.