روادید خانواری اتباع خارجی تا پایان خرداد تمدید می شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: تمدید روادید خانواری اتباع خارجی که از اول اردیبهشت 1397 آغاز شده تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

0

محمد عجمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۳۶ هزار تبعه خارجی در استان خراسان رضوی مشمول این طرح هستند که ۱۲ هزار جلد گذرنامه با روادید تاریخ ذکر شده را دارند که باید برای تمدید به دفاتر کفالت اتباع خارجی مراجعه کنند.
وی اظهار کرد: تاکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۵ جلد گذرنامه اتباع خارجی در این استان که شامل ۲۰ هزار نفر می شود صادر و روادید آنها تمدید شده است.
وی گفت: این طرح تا ۳۱ خرداد ماه جاری ادامه دارد و در این تاریخ سامانه دفاتر کفالت اتباع خارجی و سامانه پلیس مهاجرت بسته خواهد شد.

* اجرای طرح آمایش ۱۳
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی افزود: اجرای طرح آمایش ۱۳ یا تمدید اقامت یک ساله پناهندگانی که دارای طرح اقامت ۱۲ بودند امسال بسیار زودتر از سالهای قبل شروع شده است.
وی اظهار کرد: از اواخر خرداد ماه پذیرش و صدور کارت آمایش ۱۳ برای پناهندگان اجرا می شود لذا اتباعی که دارای کارت آمایش ۱۲ هستند و تغییراتی در خانوار آنها ایجاد شده است می توانند تغییرات صورت گرفته را از هم اکنون اعمال کنند تا در مرحله صدور کارت آمایش ۱۳ با مشکل مواجه نشوند.
وی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی این استان مشمول این طرح هستند گفت: کسی که طرح آمایش ۱۳ را دریافت کند به مدت یک سال مجوز اقامت قانونی در جمهوری اسلامی ایران را خواهد داشت.
عجمی افزود: علاوه بر آن داشتن این کارت برای ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی ضروری است.

* صدور دفترچه بیمه سلامت برای اتباع دارای کارت آمایش
وی اظهار کرد: اتباع خارجی که دارای کارت آمایش هستند از حدود پنج سال پیش مشمول بیمه درمانی در جمهوری اسلامی ایران با همکاری دولت، کمیساریا و بیمه سلامت شدند و اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی نیز از ۲۷ فروردین ماه امسال صدور و تمدید دفترچه بیمه سلامت پناهندگان را از طریق دفاتر کفالت و بیمه سلامت آغاز کرده است.
وی گفت: به آن دسته از اتباع خارجی که جزو اقشار آسیب پذیر هستند به صورت رایگان و بدون پرداخت حق بیمه، دفترچه بیمه سلامت داده خواهد شد.
عجمی ادامه داد: در خراسان رضوی ۱۲ هزار نفر از اتباع خارجی دارای کارت آمایش، مشمول دریافت دفترچه بیمه سلامت هستند و صدور این دفترچه تا ۳۱ خرداد ماه امسال ادامه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: تاکنون چهار هزار و ۴۱۲ جلد دفترچه بیمه سلامت برای اتباع خارجی مقیم خراسان رضوی صادر شده و در اختیار آنها قرار گرفته است و دفترچه تعداد دیگری هم در حال صدور است.
وی گفت: آن دسته از اتباع خارجی که دفترچه بیمه سلامت دریافت می کنند می توانند در تمام بیمارستانها و مراکز درمانی و کلینیکی وابسته به دانشگاههای علوم پزشکی در این استان مطابق فرانشیزی که ایرانیان پرداخت می کنند از خدمات معاینه پزشک، دریافت دارو، بستری و عمل جراحی استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.