استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: واگذاری طرحها و پروژه ها به بخش خصوصی تکلیف است نه توصیه لذا باید از ظرفیتهای مختلف بخش خصوصی استفاده نموده و حداکثر طرحهای عمرانی را به آن واگذار کرد.

0

علیرضا رشیدیان روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی افزود: ظرف چهار سال اخیر سالانه بطور میانگین ۵۰ هزار میلیارد ریال طرح و پروژه در این استان به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: ۲۰ هزار میلیارد ریال طرح نیز در سفر اخیر رئیس جمهوری به خراسان رضوی مصوب شد که ظرفیت بودجه ای مناسبی را برای انجام طرحهای پروژه ای و توسعه ای در استان به دست می دهد.
استاندار خراسان رضوی گفت: همچنین دستگاههای دولتی باید زمینه و بستر تولید، اشتغال و کار را فراهم کنند. دانشگاهها، سازمان فنی و حرفه ای و بانکها نیز با کمک بخش خصوصی ظرفیتها و مزیت تولیدی را از قوه به فعل در آورند.
وی افزود: در این چارچوب موضوع طرحهای اقتصاد مقاومتی نیز به عنوان اولویت در همه امور باید مد نظر باشد. در خصوص شعارامسال تمامی ادارات موظفند کالاهای مورد نیاز خود را از وسایل داخلی تهیه کنند. مسئولان ادارات باید در زمینه حمایت از کالاهای داخلی پیشرو باشند.

* ۶۰۲ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: امسال در مجموع ۶۰۲ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای برای استان پیش بینی شده است.
رضا جمشیدی افزود: اعتبارات هزینه ای خراسان رضوی پارسال ۵۰۸ میلیارد تومان بود لذا امسال ۱۶ درصد بیشتر شده است.
وی ادامه داد: پارسال چهار هزار و ۴۴۲ پروژه در استان وجود داشت که ۵۱ درصد آنها امانی و ۴۹ درصد پیمانی بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در خصوص وضعیت اعتبارات امسال گفت: امسال درآمدهای استانی به سه هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان رسیده که ۹.۲ درصد رشد نشان می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.