عضو فراکسیون ورزش مجلس خبر داد:

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی از نامه‌ای با امضای 60 نماینده مجلس به رئیس صدا وسیما برای پرداخت حق پخش مسابقات فوتبال به باشگاه های کشور خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، بهروز بنیادی امروز- شنبه- در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت متعلق به مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لزوم پرداخت حق پخش از صدا وسیما به باشگاه‌های فوتبال گفت: بیش از ۶۰ نماینده در نامه‌ای به علی عسگری ریاست صدا و سیما خواستار به سرانجام رسیدن حق فوتبال بعد از گذشت ۱۷ دوره رقابت‌های لیگ حرفه‌ای شدند.
وی افزود: چراکه اگر تنها راه درآمدزایی باشگاه‌ها همچنان مسکوت بماند قدر مسلم فوتبال ما در رقابت‌های آسیایی مانند ۳۲ سال گذشته هرگز توان رقابت با کشورهای عربی و شرق آسیا را نخواهد داشت.
نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی به عنوان طراح این موضوع، ادامه داد: در دیداری که دو روز قبل با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال داشتم ضمن تقدیم نامه درخواست نمایندگان، اعلام حمایت خود را از درخواست به‌حق باشگاه‌های فوتبال ایران درخصوص دریافت منابع مالی خود از حق پخش تلویزیونی که یکی از اصلی‌ترین راهکارهای درآمدی فوتبال در سطح دنیاست را متذکر شدم.
بنیادی در پاسخ به این سوال که مجلس با ورود به این مقوله پرمناقشه بین فدراسیون و صدا و سیما به چه اهدافی ورود کرده است، تصریح کرد: اخیرا کمیسیونی سه جانبه بین وزیر ورزش، رئیس فدراسیون و رئیس صدا وسیما برای حل این مشکل تشکیل شده است که نمایندگان ملت به‌عنوان قانونگذاران در این خصوص اعلام آمادگی کردند در صورتی که خلاء قانونی در حوزه پرداخت و آئین نامه و تفاهم نامه وجود داشته باشد با ورود به این مقوله بتوانند حامی اجرای حل این مناقشه باشند تا راهکاری مدون و قانونی ترسیم شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: اکنون به بالندگی و بلوغ موقعیتی فوتبال در سطح ملی رسیدیم و فدراسیون ما لقب ۵ ستاره می‌گیرد و با قدرت مضاعف دو دوره متوالی به جام جهانی با قدرت قدم می‌گذاریم.
وی اضافه کرد: چرا وضعیت باشگاه‌ها و رقابت‌های داخلی باید اینگونه غیر متعارف و ضعیف باشد؛ عدم اجرای قانون اصل ۴۴ و خصوصی‌سازی هرگز اتفاق نمی‌افتد مگر حق فوتبال به آن داده شود.
بنیادی خاطرنشان کرد: ما هر سال شاهد از بین رفتن یک تیم با سابقه و پرقدرت و تأثیرگذار و با ریشه هستیم که اغلب آنان در زمینه رشد استعدادهای شهرستانی نقش بسزایی در تیم ملی داشته‌اند ولی اکنون از آنان دیگر نامی هم نمانده و هزاران هوادار سرگردان تیم‌هایی مانند ابومسلم خراسان، برق شیراز، راه آهن تهران، پاس تهران، شاهین بوشهر، استقلال اهواز و رشت و… که همگی به علت نداشتن منابع مالی مولد تاب و توان رقابت با تیم‌های ثروتمند دولتی ندارند و کم کم از صفحه روزگار محو شدند.
عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: جبران این خسارت‌ها سالیانی متمادی بر روح و روان علاقه مند به آنان خواهند ماند چه بسا دیگر از تیم‌های سازنده خبری نیست؛ ما اگر قرار باشد تیم ملی قوی و متداول داشته باشیم قدر مسلم باید باشگاه‌های پرقدرت و سازنده داشته باشیم در غیر این صورت به تدریج وقتی این بازیکنان سرنوشت‌ساز و ستاره از دوران بازی فاصله بگیرند جایگزین مناسب نخواهیم داشت و عرصه ملی را نیز از دست خواهیم داد.
بنیادی افزود: متأسفانه در رقابت نابرابر لیگ برتر ایران همه ساله باشگاه‌هایی که توان مالی خوبی ندارند از چرخه خارج می‌شوند که آن هم همگی بخش خصوصی و شهرستانی هستند که دلیل اصلی آن هم نداشتن منابع مالی و نبود محملی برای درآمدزایی است.
عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که باعث می‌شود تا فوتبال دچار حاشیه و درگیری‌های جانبی و روی آوردن به مسائل دلالی، غیراخلاقی و رخنه خرافات و رمالی نشأت گرفته از همین نبود مسائل درآمدزایی و نبود حق پخش و نرسیدن به حق خود در فضاهای اجرایی است.
عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فوتبال ما هرگز سالم، با طراوت و پرنشاط نمی‌شود مگر اینکه توازن مالی و قدرتی برابر در سطح کشور ایجاد شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.