ساختار بودجه‌ای کشور به سمت توسعه اشتغال حرکت می کند

رئیس سازمان برنامه بودجه سمنان میزان بودجه جاری و عمرانی استان را 450 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ساختار بودجه‌ای کشور به سمت توسعه اشتغال و کاهش فقر مطلق در حال حرکت است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز  نادر مالکی روز شنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه افزود: این رقم با اعتبارات ملی و سفرهایی که برای استان در نظر گرفته می‌شود افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به مطلوب بودن وضعیت بودجه استان در سال‌جاری نسبت به سال‌های گذشته و ضرورت فعال شدن مدیران برای جذب اعتبارات بیشتر، تصریح کرد: از آنجایی که سهم اعتبارات ملی از اعتبارات قانون بودجه بیشتر است باید برای جذب اعتبارات ملی متمرکز شد.
رییس سازمان برنامه و بودجه سمنان به اولویت‌ شاخص‌ها برای تخصیص بودجه استان اشاره و اضافه کرد: این شاخص‌ها در یک پروسه ۲ الی سه سال طراحی و سپس بازنگری شده که ابتدا ۷۰۰ شاخص بوده و با جمع‌بندی همه بخش‌ها به ۳۹ شاخص برای جذب اعتبارات استانی رسیده که بر اساس جانب اعتدال و بهبود وضعیت شهرستان‌ها تعیین شده است.
وی تصریح کرد: درباره اعتبارات متوازن شاخص‌های ملی برای استان ابلاغ شده و طبق آن برنامه‌ریزی و برای حل مشکلات تصمیم ‌گیری خواهد شد.
مالکی خاطرنشان کرد: با هم افزایی مدیران و تلاش استاندار سمنان به سمت تحقق خواسته‌های دولت و کاهش طرح های نیمه‌تمام حرکت خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، میران بودجه جاری و عمرانی استان ۴۵۰ میلیارد ریال تعیین شد.
استان سمنان بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.