ویژه برنامه خدیجه، مادرامت در۸ بقعه متبرکه البرزاجرا شد

همزمان با سالروز وفات همسر گرامی پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص)، در 8 بقعه متبرکه استان البرز ویژه برنامه 'خدیجه، مادر امت' اجرا شد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز روز شنبه به مناسبت فرارسیدن دهم ماه مبارک رمضان، سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) ، افزود: حضرت خدیجه (س) الگویی برای زنان تمام اعصار و قرون است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی گفت: امروز بانوان می توانند با بهره گیری از الگوی زندگانی آن حضرت در پشتیبانی ارزش های دینی و تربیت فرزندان خود بهره گیرند و بخصوص دخترانشان را با فرهنگ فاطمی بیش از پیش آشنا نمایند.
وی اظهار داشت: آن حضرت با تمام وجود درکنار پیامبر اسلام (ص ) ایستاد و با جان و مال در راه توسعه و ترویج دین مبین اسلام گام برداشت.
صالحی گفت : درباب نقش این بانوی بزرگوار در پیشبرد اهداف پیامبر(ص ) همین بس که مورخان می گویند سرمایه حضرت خدیجه (س) مهم ترین پشتیبان برای انجام رسالت الهی پیامبر(ص ) بود و در یک کلام سرمایه آن حضرت موجب رشد، ترویج و ترقی اسلام در آن مقطع تاریخی شد.
وی بیان داشت: نکته ای که در زندگی ام المومنین حضرت خدیجه (س) جلوه می کند و می درخشد این است که با وجود تحمل بسیاری از سختی ها و طعنه ها هیچگاه ذره ای اعتراض و گلایه نکرد و با همه وجود و اعتقاد کامل از حرکت پیامبرش پشتیبانی کرد.
وی گفت: به همین مناسبت ۸ بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزادگان استان ویژه برنامه خدیجه، مادر امت را با هدف پرداختن به سیره حضرت خدیجه(س) اجرا کرد.
صالحی با بیان اینکه در بعضی از بقاع این ویژه برنامه شب گذشته و در بقاع دیگر صبح امروز و یا بعد از نماز ظهر و عصر برگزار می شود، افزود: در بعضی از بقاع این برنامه ویژه بانوان به خصوص مادران و همسران شهدا برگزار می شود.
این مسئول همچنین از اجرای برنامه جشن میلاد امام حسن(ع) در نیمه ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: از این فرصت برای اجرای طرح مودت استفاده می کنیم تا به ترویج احسان و نیکوکاری وبهسازی بقاع متبرکه با مشارکت آحاد مردم بپردازیم.
در استان البرز ۱۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.