وسایل سرمایشی در تابستان معادل ۴ کشور برق مصرف می‌کنند/ چالش اصلی ما بد مصرفی است

معاون امور برق وزیر نیرو بد مصرفی را عامل چالش‌های صنعت برق برشمرد و گفت: از 53 هزار مگاوات پیک بار تابستان پارسال 20 هزار مگاوات مربوط به سیستم‌ سرمایشی بوده که معادل کل مصرف افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان است.

0

به‌ گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همایون حائری در جلسه شورای معاونین شرکت برق منطقه‌ای زنجان با اشاره به اینکه از مجموع ۵۳ هزار مگاوات پیک بار تابستان سال ۹۶ مقدار ۲۰ هزار مگاوات مربوطه به سیستم‌های سرمایشی بوده این مقدار را معادل برق مصرفی ۴ کشور افغانستان،ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان عنوان کرد.

وی بد مصرفی را عامل اصلی چالش‌های فراروی صنعت برق و وزارت نیرو برشمرده و بر عزم جهادی برای آگاه سازی و فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی تاکید کرد.

حائری در ادامه با اشاره به کاهش استفاده از تولیدات نیروگاه‌های آبی در تابستان ۹۷ نسبت به سال ۹۶، خواستار اقدام عملی و مساعدت و همکاری آحاد مردم برای مدیریت کردن مصرف انرژی شد.

معاون وزیر نیرو کاهش مصارف برق اداره‌های دولتی را در تابستان ۹۷ لازم الاجرا دانسته و افزودند: با همکاری مردم فهیم کشور و تلاش کارکنان صنعت برق با تمام توان سعی خواهیم کرد با موفقیت از پیک بار ۹۷ عبور کنیم.

حائری تابستان ۹۷ را نقطه شروعی برای کاهش پیک بار و همینطور انجام عزم جدی در زمینه مدیریت مصرف انرژی در سطح کشور عنوان نمود.

در ابتدای این جلسه «بهمن اله مرادی» مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان طی سخنانی ضمن ارائه گزارش عملکرد شرکت افزودند: ۷۲ درصد از انرژی در استان‌های زنجان و قزوین در بخش تولید،صنعت و کشاورزی مصرف می شود.

وی داشتن پتانسیل بالا در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، موقعیت جغرافیایی مناسب و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت انرژی و وجود متقاضیان صنعتی را از ویژگیهای این شرکت برشمرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‎ای زنجان برنامه ریزی برای توسعه شبکه، شناسایی نقاط پر تلفات، مطالعات جامع خازن گذاری، کاهش تعداد حوادث خطوط و ترانسفورماتورها را از جمله برنامه‌های در دست اقدام و آتی این شرکت برشمرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.