پس از آزادسازی جنوب دمشق؛

ارتش سوریه پس از پایان یافتن نبردها به طور کامل در استان ریف دمشق و خروج آخرین عناصر مسلح وابسته به تشکیلات تروریستی وهابی داعش از اردوگاه یرموک و منطقه حجرالاسود در حال آماده شدن برای عملیات بزرگ دیگری در استان درعا است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، منابع میدانی روز پنجشنبه اعلام کردند که مقصد جدید ارتش سوریه منطقه درعا در جنوب سوریه در نزدیکی مرزهای اردن و همسایگی استان قنیطره واقع در مرزهای جولان اشغالی این کشور است.
این عملیات از آن جهت حائز اهمیت است که این سومین نبرد مرزی ارتش سوریه پس از پاکسازی و مسلط شدن بر تروریسم در مرزهای عراق و لبنان انجام می شود.
ارتش سوریه در صدد تسلط یافتن بر مرزهای این کشور با اردن است و این نبرد همچنین بی هیچ شک و تردیدی به تلاش های رژیم صهیونیستی برای ایجاد منطقه بی طرف در جنوب این کشور پایان خواهد داد.
این منابع میدانی اظهار کردند که اگر ارتش سوریه بر درعا تسلط یابد در آن صورت با توجه به نزدیک بودن این استان به دمشق این مهم به طور حتم منجر به تامین امنیت کامل پایتخت نیز خواهد شد زیرا هرگونه تحول منطقه ای و یا میدانی ممکن است عناصر مسلح تمرکز یافته در درعا را وادار به حمله علیه دمشق و حومه آن کند.
برخی کارشناسان سیاسی سوری نیز از سوی دیگر تاکید کردند که مذاکرات میان برخی از شخصیت های برجسته عشایر در استان درعا و ارتش سوریه به منظور در امان ماندن این استان از حملات سنگین همچون نبردهای روی داده در دمشق از روزگذشته ( چهارشنبه ) آغاز شد.
آنان خاطرنشان کردند که راه حل احتمالی در مورد درعا در صورت تحقق یافتن، همانند راه حل به دست آمده در غوطه شرقی خواهد بود که منجر به خروج عناصر مسلح به جرابلس یا ادلب شد و به دنبال آن ارتش سوریه این استان را نیز در اختیار خواهد گرفت.
ارتش سوریه دوشنبه گذشته پس از تقریبا یک ماه نبرد شدید با عناصر باقیمانده داعش در اردوگاه یرموک و منطقه حجرالاسود واقع در جنوب دمشق موفق شد تا این دو منطقه را از عناصر باقیمانده داعشی بازپس بگیرد و بدین ترتیب امنیت و ثبات را در پایتخت به طور کامل برقرار کند. گروه های تروریستی مستقر در غوطه شرقی و غوطه غربی واقع در حومه دمشق در گذشته پایتخت سوریه را گلوله باران می کردند و ضمن ایجاد ناامنی جان شهروندان سوری را در معرض خطر و تهدید قرار می دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.