بانک قرض الحسنه مهر ایران به یک میلیون نفر تسهیلات می دهد

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده امسال به یک میلیون نفر در کشور بیش از 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صورت قرض الحسنه پرداخت می کنیم.

0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سبز البرز ، مرتضی اکبری روز پنجشنبه در دیدار با ماموستا خدایی امام جمعه سنندج و تعدادی از روحانیون کردستان اظهار داشت: با وجود اینکه گردش مالی بانک های کشور در ابتدای سال رشد محسوسی نداشت ولی منابع این بانک چهار درصد افزایش داشته است.
وی میزان تسهیلات پرداختی این بانک به متقاضیان در ۲ ماه گذشته از سال جاری را ۹ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در این مدت به ۹۰ هزار نفر در کشور در قالب وام ازدواج، کمک به افراد زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) و ایجاد اشتغال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده ایم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران یادآور شد: در سال گذشته ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۷۵۲ هزار نفر متقاضی در کشور پرداخت شد که امسال این میزان را به یک میلیون نفر می رسانیم.
اکبری میانگین وام پرداختی در سال ۹۶ را ۱۱۰ میلیون ریال به ازای هر نفر اعلام کرد و گفت: منابع این بانک در سال قبل رشد ۸۳ درصدی داشت ضمن اینکه در سال ۹۵ نیز ۵۰۰ هزار نفر در کشور موفق به دریافت تسهیلات از این بانک شدند.
وی از پرداخت تسهیلات به سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در ۱۰ سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: ماهیت کار این بانک، کمک به اقشار ضعیف جامعه با پرداخت تسهیلات خرد و کم بهره یا بدون بهره قرض الحسنه است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه امسال رشد منابع قرض الحسنه این بانک در کردستان یک هزار میلیارد ریال است، افزود: منابع قرض الحسنه استان حدود سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال است که پیش بینی می کنیم به چهار هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال برسد.
امام جمعه سنندج نیز در این دیدار اظهار داشت: مسئولان بویژه بانک ها برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تمام تلاش خود را بکار گیرند.
ماموستا عبدالرحمن خدایی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران می تواند با پرداخت تسهیلات کم یا بدون بهره کمک بسیار خوبی به نیازمندان و متقاضیان باشد.
وی بر آسان گرفتن پرداخت تسهیلات بانکی به مردم تاکید کرد و گفت: انتظار داریم بانک ها ضمن رعایت موازین اسلامی و پرداخت وام بدون ربا در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم گام بردارند.
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان هم در این دیدار اظهار داشت: سال گذشته به یک هزار و ۷۰۰ متقاضی در استان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد.
شهرام عدل ستا افزود: این تسهیلات شامل وام ازدواج، کمک به معیشت افراد زیر پوشش کمیته امداد امام (ره)، هزینه درمانی و وام اشتغالزایی بوده است.
وی با بیان اینکه این بانک در سطح کشور عملکرد قابل قبولی داشته است، یادآور شد: خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران بدون بهره و فقط کارمزدی برای تامین حقوق پرسنل دریافت می شود ضمن اینکه شرایط پرداخت وام با کارمزد صفر درصد نیز فراهم کرده ایم.
در ادامه این دیدار ۲ تن از روحانیان و عضو شورای افتا کردستان هم بر رعایت موازین اسلامی در پرداخت تسهیلات بانکی تاکید کردند و خواستار ارائه خدمات بانک ها در راستای فقر زدایی در جامعه شدند.
به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانک‌های دولتی، در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد و با ۳۰۰ شعبه آغاز بکار کرد.
سپرده های این بانک به صورت قرض الحسنه و توسط مردم تامین می شود و هیچگونه سودی به سپرده گذار و بانک تعلق نمی گیرد.
در حال حاضر این بانک در سطح کشور دارای ۵۳۰ شعبه است و در استان کردستان هم ۱۶ شعبه با ۷۵ نفر پرسنل مشغول به فعالیت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.