ارتش سوریه به مقر جبهه تحریرالشام حمله کرد

یگان هایی از ارتش سوریه امروز (جمعه) مواضع گروه تروریستی تحریرالشام (النصره سابق) در محور روستای الزلاقیات در حومه شمال غرب استان حماه را درهم کوبید.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، منابع میدانی اعلام کردند که ارتش سوریه با گروهی از تروریست ها که سعی داشتند به این محور نفوذ کنند، درگیر شده که در نتیجه آن شماری از تروریست ها کشته و زخمی و تسلیحات و مهمات آنان منهدم شدند.
جسد محمد العلیوی و أحمد الخلف دو تروریست سرشناس این گروه تروریستی در میان کشته شدگان به چشم می خورد.
ارتش سوریه محورهای تحرکات تروریست ها و نقاط امداد رسانی آنها را زیر انواع آتش قرار داد و در نتیجه آن سنگرهایشان را ویران کرد و عناصر باقیمانده از تروریست ها مجبور به فرار شدند.
مجموعه های تروریستی وابسته به گروه تروریستی جبهه تحریرالشام (النصره) از جمله گروهک های به اصطلاح ‘جیش العزة’ و ‘الحزب الترکستانی’ مورد حمایت ترکیه در حومه شمالی حماه مستقر هستند.
آنها به طور مستمر خانه های مسکونی در روستاها و شهرک های واقع در اطراف مناطق محل استقرار خود را مورد تجاوز قرار می دهند.
شهر حماه از نظر جمعیت چهارمین شهر بزرگ سوریه پس از دمشق، حلب و حمص است که در مرکز کشور سوریه و در کرانه رود ‘العاصی’ واقع شده و مرکز استان حماه به شمار می رود.
جبهه تحریرالشام شاخه سازمان القاعده در سوریه است که در سال ۲۰۱۱ در دوران بحران در این کشور با حمایت های مالی، نظامی، سیاسی و رسانه ای ترکیه و قطر شکل گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.