هشدار سازمان هواشناسی؛

سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه‌ای از وقوع رعدوبرق، وزش باد شدید لحظه‌ای، رگبار و احتمال بارش تگرگ در 16 استان به ویژه استان های غرب و شمال غربی خبر داد.

0

به گزارش روز جمعه گروه علمی پایگاه خبری سبز البرز، سازمان هواشناسی براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی اعلام کرد: سامانه بارشی امروز در شمال غرب، غرب دامنه های زاگرس مرکزی دامنه های البرز غربی و مرکزی و به شکل ضعیف تر در بخش هایی از مرکز، ارتفاعات زاگرس جنوبی، غرب یزد و ارتفاعات کرمان فعال بوده و در این مناطق رگبار، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای و احتمال بارش تگرگ به ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب پیش بینی می شود.
عمده فعالیت و تمرکز بارش امروز در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غربی خواهد بود؛ همچنین با توجه به تصاویر دریافتی ماهواره برای برخی مناطق غرب و جنوب غرب گردوغبار رقیق پیش بینی می شود.
برپایه گزارش سه روزه این سازمان، روز شنبه (پنجم خرداد) با تضعیف سامانه بارشی از میزان بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته شده و گسترده بارش محدود به برخی مناطق شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، استان های واقع در دامنه البرز و بخش هایی از سواحل دریای خزر و ارتفاعات کرمان خواهد بود.
در این مناطق رگبار، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

***وزش باد شدید و بروز گردوخاک در شرق کشور
افزون بر این روز یکشنبه (ششم خرداد) این شرایط در نوار شمالی کشور و بخش هایی از دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان پیش بینی می شود، در این روز به سبب وزش باد شدید در شمال شرق، شرق و دامنه های واقع در البرز شرقی باد و گردوخاک دور از انتظار نیست.
ساکنان استان های ساحلی دریای خزر، استان اردبیل و خراسان شمالی روز یکشنبه شاهد کاهش ۴ تا ۷ درجه ای دما خواهند بود، همچنین از اواخر وقت امروز تا روز یکشنبه دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود و در روزهای شنبه و یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان افزایش ابر، وزش باد شدید و در برخی نقاط احتمال بروز پدیده گردوخاک پیش بینی می شود.

**بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت
آسمان تهران امروز کمی ابری تا نیمه ‌ابری همراه با وزش باد، گاهی بارش پراکنده و احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود و روز یکشنبه آسمان تهران صاف است؛ بیشینه و کمینه دما امروز و شنبه در تهران ۳۰ و ۲۰ درجه خواهد بود و روز یکشنبه با افزایش یک درجه ای به ۳۱ و ۲۱ درجه می رسد.
امروز اهواز با بیشینه دمای ۴۳ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و همدان و شهرکرد با کمینه دمای ۶ و ۸ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.