نصرالله:

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که هدف آمریکا از اعمال فشارها و تحریم ها علیه ایران این است که این کشور کمک به مقاومت را متوقف کند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، وی این سخنان را که از شبکه تلویزیونی «المنار» پخش می شود، امروز (جمعه) به مناسبت هجدهمین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان مطرح کرد.
در ۲۵ ماه مه سال ۲۰۰۰ میلادی، رژیم صهیونیستی پس از ۱۸ سال مقاومت مردم لبنان، مجبور به عقب نشینی از جنوب این کشور شد. این روز در لبنان به نام «عید مقاومت و آزادسازی» لقب گرفته است.

*اهداف تحریم های جدید آمریکا
دبیرکل حزب الله با اشاره به درج نام رهبران حزب الله در فهرست تروریسم آمریکا و کشورهای خلیج فارس گفت: هدف این است که مردم را از ما و از تماس ما دور کنند.
وی گفت آنچه در این تحریم ها آزاردهنده است، ضربه زدن به مردم است.
نصرالله دولت لبنان را در حفاظت از شهروندان خود در مقابل تحریم های آمریکا مسئول دانست و گفت: دولت و حکومت لبنان، در قبال کسانی که نامشان در فهرست تروریسم آمده است مسئول بوده و نباید به این اشخاص پشت کند.
وی تحریم های جدید را انتقام از حمایت کنندگان مقاومت در اروپا و آفریقا عنوان و تصریح کرد: یکی از اهداف تحریم های جدید آمریکا، فشار بر پایگاه مردمی و هواداران مقاومت به صورت مستقیم است.
نصرالله یکی دیگر از اهداف این تحریم ها را ترساندن دوستان و همپیمانان حزب الله و قطع کردن و جلوگیری از تامین مالی مقاومت در لبنان دانست.
وی همچنین با اشاره به وضع تحریم های جدید علیه ایران گفت: فشار دوچندان بر ایران به عنوان حامی اصلی مقاومت لبنان و منطقه ادامه دارد. آنها بر ایران فشار می آورند تا کمک به مقاومت را متوقف کند و همینطور بر همه حامیان جنبش های مقاومت فشار می آورند.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد که آنچه در جریان است، بخشی از نبرد برای ناکام گذاشتن طرح خاورمیانه بزرگ است.
نصرالله افزود: زمانی که در برابر طرحی می ایستی که می خواهد نفت و آب تو را به غارت ببرد، قطعا دشمن تو را تهدیدی برای موجودیت خود می داند. یکی از قواعد مبارزه، این است که ایستادگی و عزم و اراده در برابر قتل و ویرانی و مهاجرت برجسته شود.
به گفته وی، انسان در دیدگاه آمریکا و متحدانش، فقط مبلغی پول است و این خطای بزرگ آنان در برخورد با مقاومت است.
نصرالله خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدانش گفت: شما در فهم مقاومت و این مردم، دچار مشکل هستید، این مقاومت در لبنان و فلسطین، مزدور نیستند، بلکه آنها پایبند به عقیده و باورشان هستند و میهن شان برای آنها مساله مهمی است.
وی افزود: اینها حاضرند در سخت ترین شرایط زندگی کنند تا آرمان شان پیروز شود. ممکن نیست که با فشار و جلوگیری از منابع تامین مالی بر آنها غلبه کنید و این نبردی دو سر باخت برای شماست. این کارها چیزی را برای مقاومت تغییر نمی دهد، مقاومتی که پیروزی سال ۲۰۰۰ را به دست آورد و اکنون توانمندتر و سخت تر شده است

*تبریک به سوریه
دبیرکل حزب الله در ادامه سخنانش با اشاره به پاکسازی کل دمشق از گروه های تروریستی گفت: به رهبری، ملت و ارتش سوریه و همه همپیمانان وفادارش، آزادسازی دمشق و حومه و محیط آن را از هرگونه خطر و تهدید به ویژه پیروزی اخیر بر داعش تبریک می گویم.

*تشکیل دولت در لبنان
نصرالله همچنین به تحولات داخلی لبنان و روند تشکیل دولت جدید اشاره کرد و گفت: برخی می گویند که حزب الله در تشکیل دولت عجله دارد چرا که از آنچه که پیش روست می ترسد. اما باید بگویم که ما عجله داریم اما برای درمان مشکلات کشور و حل و فصل پرونده های مهم.
دبیرکل حزب الله ادامه داد: ما به دنبال یک دولت قدرتمند، فعال و پیگیر هستیم و می خواهیم تا گسترده ترین مشارکت از سوی نیروهای سیاسی و فراکسیون های مجلس در تشکیل دولت و سیاست ها و برنامه های آن صورت بگیرد.
وی تصریح کرد: ما در دولت نقشی فعال خواهیم داشت و امیدواریم که همه در تشکیل کابینه همکاری کنند.
نصرالله در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع مبارزه با فساد گفت: حزب الله مصمم است تا مسئولیت خود را در قبال مبارزه با فساد و جلوگیری از اسراف و هدررفت، به عهده بگیرد و این یک نبرد ملی و بزرگ است.
وی افزود: رهبران حزب الله، موضوع را موشکافی کرده و پرونده ای در این رابطه تشکیل داده اند و برادرمان آقای «حسن فضل الله» نماینده محترم مجلس را مسئول این کار انتخاب کرده اند که تحت نظر مستقیم دبیرکل فعالیت می کند.
دبیرکل حزب الله هشدار داد که اگر این وضعیت فساد، اسراف و بدهی ها ادامه یابد، لبنان به سوی فروپاشی خواهد رفت.
نصرالله در ادامه گفت که یک وزارت اصلی حق طایفه شیعه است که آن را جنبش امل به عهده می گیرد.

*پولیساریو
دبیرکل حزب الله همچنین اتهام اخیر دولت مغرب در حمایت این حزب از جبهه پولیساریو در صحرای غربی را رد کرد و گفت: هیچ اسناد و مدارکی دال بر حمایت حزب الله از بولیساریو وجود ندارد.
وی افزود: حزب الله هیچ رابطه ای با پولیساریو ندارد و ارتباط و تماسی بین دو طرف صورت نگرفته است.

*جنگ طلب نیستیم اما هراسی از آن نداریم
نصرالله در ابتدای سخنان خود با یادآوری آزادسازی جنوب لبنان، این روز را نقطه عطفی مهم از نظر انسانی، ملی و جهادی در لبنان و جهان عرب دانست.
وی با تبریک این پیروزی به همه تاکید کرد که این روز مملو از درس های قابل توجه است که می توان به آنها تکیه کرد.
دبیرکل حزب الله با گرامیداشت یاد کسانی که در آزادسازی جنوب لبنان نقش داشتند گفت: رزمندگان قهرمان، شهدا، جانبازان و اسرا، کسانی هستند که سرزمین ما را آزاد کردند و در کنار آنها، همه مردم، ارتش و نیروهای امنیتی، گروه های مقاومت و ارتش سوریه در این پیروزی شریک هستند.
وی افزود: باید در این عید، از جمهوری اسلامی ایران نیز یاد کنیم که همواره در کنار ما ایستاده و از ما حمایت کرده است.
نصرالله از «بی وفایی و سکوت جهانی که از لبنان دست کشیده بودند» هم یاد کرد.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امکانات مقاومت، در آن زمان بسیار ناچیز بود، ولی با این حال پیروزی بزرگ حاصل شد. این پیروزی را خداوند به مردم و فرزندانشان در مقاومت عطا کرد، چرا که شایسته و لایق این پیروزی بودند.
نصرالله ادامه داد: دشمن صهیونیستی، ذلیلانه و سرافکنده و شکست خورده بدون هیچ قید و شرطی عقب نشینی کرد، چرا که خسارت هایی به آن وارد شده بود که دیگر نمی توانست تحمل کند.
وی خاطرنشان کرد: زمانی که از هرگونه جنگ پیش رو صحبت می کنیم، با یقین و اطمینان از پیروزی می گوییم، چرا که خداوند با ما، ملت ما و رزمندگان و مجاهدان ما است که همیشه در صحنه و لایق نصرت الهی و پیروزی هستند.
به گفته دبیرکل حزب الله تجربه پیروزی نشان داد که دشمن اعتماد به نفس و اطمینان از ارتش خود را از دست داد و عقب نشینی کرد و از همه چیز حتی نیروها و مزدورانش دست کشید.
نصرالله تاکید کرد: در گذشته گفته ایم و امروز باری دیگر تکرار می کنیم که ما به دنبال جنگ نیستیم، اما از آن هراس هم نداریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.