وزیر دفاع:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: برای برقرای صلح و صفا و امنیت در دنیا بهتر است که آمریکایی ها به عنوان طرف مقابل در برجام به تعهداتشان عمل کنند و در غیر اینصورت به ضرر صلح و ثبات دنیا خواهد بود.

0

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری سبز البرز، امیرسرتیپ امیر حاتمی عصر روز جمعه درحاشیه مراسم بزرگداشت « روز ملی مقاومت و پایداری، روز دزفول» درگفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: آنچه مسلم است ما برای زندگی، امنیت و اقتصاد بایستی به خودمان متکی باشیم اما ما قراردادی را امضا کردیم که به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسید و در آن ما و دیگران تعهداتی را پذیرفتیم.
وی افزود: ما به عنوان ملتی که به تمام تعهداتمان عمل کردیم به حق و به درستی انتظار داریم که دیگران هم به تعهداتشان عمل کنند اما امریکایی ها که از ابتدا بدعهدی کردند روح و جسم برجام رانقض کردند و بقیه بایستی آن را جبران کنند.
امیر حاتمی گفت: ما راهمان را که راه ایستادگی و مقاومت متناسب با شرایط امروز است ادامه خواهیم داد و قطعا آینده از آن ماست چراکه ملت ما تا به امروز سرافراز بوده و آینده هم هر شرایطی پیش بیاید سرافراز خواهد بود.
وزیر دفاع افزود: ملت ما با میوه های شیرین مقاومت و ایستادگی کاملا آشناست و هشت سال در دفاع مقدس، قبل از آن در درگیری های داخلی و بعد از آن در تحریم ها و محدودیت هایی که برای ما ایجاد کردند، ثمره شیرین مقاومت را دیدند.
امیر حاتمی افزود: امروز هم راه ما تنها راه مقاومت و ایستادگی است، چه با اقتصاد مقاومتی و چه سایر شئون مقاومت به مسیر سربلندی و عزت کشور ادامه می دهیم.
وی همچنین روز چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری را بسیار بزرگ و میمون و مبارک خواند و گفت: دزفول به عبارتی نوع برخورد با تجاوز را در دنیا عوض کرد و الگوی جدیدی از برخورد با شهرهایی که مورد تجاوز و زیر آتش قرار می گیرند، ارائه کرد.
امیر حاتمی افزود: در حالیکه حدود ۲۷۰۰ روز دزفول زیر بمباران، موشک باران و گلوله توپ و خمپاره و آتش بود، ایستاد و ۲۶۰۰ شهید تقدیم کرد، در حالیکه معمولا مردم در در چنین شرایطی وسایل زندگی خود را جمع کرده و از شهر خارج می شوند تا دیگران به آنها کمک کنند.
وزیر دفاع گفت: دزفول این شرایط را عوض کرد، زندگی در دزفول ماند و باقی بود و نه تنها از کسی کمک نخواست بلکه به تمامی رزمندگانی که از اطراف دزفول آمده و مستقر و آماده رفتن به خطوط مقدم دفاع مقدس می شدند، کمک کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.