مسوولان برای کاهش بیکاری در سمنان عملگرا باشند

استاندار سمنان گفت : مسوولان دستگاه اجرایی برای کاهش آمار بیکاری و اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در این استان به برگزاری نشست های اکتفا نکنند و عملگرا باشند.

0

 

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز سید شهاب الدین چاوشی روز جمعه افزود : در شرایط کنونی، کشور به بخش خصوصی نیازمند است و باید موانع پیش روی فعالیت آنان را برطرف کرد.
وی اظهارداشت : در هر زمانی که مشکلی پیش روی بخش خصوصی و سرمایه گذاران است، باید با همراهی مسوولان نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد : رونق فضای کسب و کار در گرو فعال بودن بخش تولید، خدمات و کشاورزی است و همه باید حمایت از فعالان این بخش ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.
چاوشی با بیان این که کشور برای رونق اقتصادی نیازمند بخش خصوصی است و دولتمردان هم از آنان انتظار صداقت و همراهی را دارند، ادامه داد: سودجویی از فرصت های ایجاد شده در بخشودگی و تقسیط بدهی مالیاتی و بیمه ای، نباید به بدبینی نسبت به تمام مودیان مالیاتی منجر شود.
وی اضافه کرد: امور مالیاتی هم باید در رسیدگی به حساب مودیان با شفافیت بیشتری عمل و نحوه تعیین اقساط و جرایم را به طور صریح مشخص کند.
استاندار سمنان بر لزوم خودداری مسوولان و کارشناسان از نگاه تنگ نظرانه نسبت به مودیان مالیاتی تاکید کرد و جلوگیری از برخورد سختگیرانه با بنگاه های اقتصادی را خواستار شد.
به گزارش پایگاه خبری سبز البرز  در سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸.۹ درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
در استان سمنان یکهزارو ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.