فرمایشات مقام معظم رهبری ترسیم مسیر فعالیت برای دولت سیزدهم است

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از ایرنا، اسلام دستگذار افزود : مقام معظم رهبری موضوع انقلابی بودن مدیران در این دولت را مهمتر از موضوعی در این دولت اشاره کرد و از اعضای دولت سیزدهم خواستند این مقوله را مورد نظر قرار بدهند و  انقلابی بودن در ابعاد مختلف آن می بایست اجرایی شود .

وی ادامه داد : هر وقت صحبت و سخن از انقلابی بودن می شود یعنی اینکه عدالت محوری را مورد نظر قرار بدهیم اجرای عدالت که به عنوان یکی از اصول در برپایی انقلاب بود، باید احیاء شود .

دبیر حزب مردمی اصلاحات در مازندران تاکید کرد : برقراری عدالت یعنی اینکه همه را به یک اندازه دیدن و مورد نظر قرار دادن و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد و همگان در برابر این قانون یکسان هستند.

وی توضیح داد : عدالت آنجایی معنا پیدا می کند و روح انقلابی در جامعه ساری و جاری می شود که اگر مسئولی خطایی و یا تخلفی انجام داد همانطور که همگان در برابر قانون یکسان هستند ،به این تخلف نیز رسیدگی و برخورد شود نه اینکه بخاطر وابستگی حزبی ، جناحی و یا قومی از این تخلفات چشم پوشی شود .

دستگذار با اشاره به اینکه ایران دقیق ترین و جامع تری قانون را در دنیا دارد ، گفت : آنچه در این کشور نقطه ضعف و عدم شفافیت به شمار می رود خم شدن قوانین به نفع یکسری افراد است و همین مسایل باعث شده تا اعتماد مردم به دولتمردان و مسوولان کاهش یابد .

وی افزود : اگر بدنبال آن هستیم که اعتماد از دست رفته مردم به دولت را برگردانیم باید به همان رویه انقلابی که مدنظر رهبری است بازگردیم و عدالت را با اجرای درست و دقیق قوانین و برخورد با افراد متخلف در هر جایگاهی اجرا بشود .

این فعال سیاسی ادامه داد : اگر دولت سیزدهم می خواهد یک دولت انقلابی مورد نظر رهبری باشد که عقلانیت نیز در آن بروز می کند باید این موارد را لحاظ کند تا بتواند اعتماد از دست رفته جامعه را باز گرداند .

وی تاکید کرد : متاسفانه امروز در جامعه حرف های شعاری پررنگ تر شده است و مسوولان بجای عمل کردن و اجرایی بودن با وعده دادن بدنبال کسب جایگاه در میان مردم هستند غافل از اینکه مردم نسبت به این رویه مسئولان هوشیار و آگاه شده اند و زیر بار پذیرش این نوع رفتارها نمی روند .

دستگذار گفت : اگر مسئولان به وظایف خود عمل کنند مردم با تمام وجود این عملکرد را حس می کنند و دیگر دلیل ندارد که مسئولی برای نشان دادن خود به مردم در صفحات مجازی و اینستاگرام و پخش تصاویر از فعالیتش بدنبال این مساله باشد .

وی تصریح کرد : صدالبته آن کارکرد و فعالیتی که از سوی این مسئولان انجام شده است در اصل وظیفه اش بوده و بخاطر همین انجام وظایفی که بر او محول شده است از دولت حقوق دریافت      می کند  .

این فعال سیاسی از دولت سیزدهم خواست تا مبارزه به فساد را از بدنه دولت آغاز کند تا مردم مطمئن شوند که دولت در زمینه مبارزه با فساد جدی و قاطع است .

وی گفت : باید قبول کنیم اعتماد از دست رفته مردم به دولتمردان در مدت کوتاه یک یا دو سال بازگردانده نمی شود مگر اینکه مواردی ذکر شده از جمله شفافیت ، مبارزه جدی با فساد و عمل گرا بودن مدیران اجرایی شود و مردم این موارد را لمس کنند .

رهبر معظم انقلاب درنخستین دیدار اعضای هیات دولت بازسازی انقلاب در همه عرصه های مدیریتی، انقلابی بودن همراه با عقلانیت، مردمی بودن و رفتن به میان مردم، توجه به عدالت در همه دستورالعمل ها، احیا و ترمیم اعتماد و امید مردم، ضرورت اجرای وعده ها و یکی شدن حرف و عمل مسوولان و مبارزه با بسترهای فساد را از جمله محورهایی عنوان  کردند که باید اولویت کاری دولت‌مردان و مسوولان قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.