تعیین تکلیف ثابت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه

0

غلامرضا مرحبا با اشاره به افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه‌ سنواتی گفت:‌ باید راهکاری اندیشیده شود تا یک بار برای همیشه این مسئله در کشور حل شود تا علاوه بر افزایش معقول قیمت حامل‌های انرژی، مردم با کمترین مشکل و محدودیت مواجه شوند.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، برنامه تلویزیونی جلسه غیرعلنی شب گذشته میزبان غلامرضا مرحبا، نماینده منتخب مردم آستارا بود و به تشریح دیدگاه های این نماینده جوان پیرامون موضوعات مختلف پرداخت.

به گفته وی سن ملاک مناسبی برای سنجش کارایی و موفقیت یک فرد در شغل و یا منصب نیست؛ بلکه علاوه بر سن باید مجموعه‌ای از معیارها و ملاک های متنوع را برای کارآمدی افراد در نظر گرفت. با این حال ویژگی‌هایی همچون  شور جوانی، ایده آل گرایی به دنبال ساختن فرداهای روشن که خصیصه بارز جوانان است می تواند به نهاد مهمی مانند مجلس کمک شایانی کند.

وی در پاسخ به نقش خانواده برای ورود به مجلس اظهار کرد: از زمان کودکی و آغاز مراحل خودشناسی با توجه به قرارگیری در یک خانواده سیاسی و فعال در گفت‌و‌گوی های سیاسی و اجتماعی حضور داشتم و توامانی سنین کودکی با دوران جنگ و لمس شرایط ویژه آن برهه سبب شد تا نسبت به سرنوشت و آینده کشور احساس مسئولیت و تکلیف کنم. لذا احساس کردم که با حضور در مجلس می توانم شرایط و فرصت های مناسبی را برای خدمت به مردم کسب نمایم.

مرحبا با اشاره به مخالفت خود با طرح افزایش قیمت بنزین گفت: افزایش قیمت حامل های انرژی سالیان بسیاری است که دولت های مختلف با استدلال‌های گوناگون این کار را انجام داده‌اند. در این میان تورم و گرانی یکی از عوارض گسترده افزایش بهای سوخت است که منجر به ایجاد فشار و سختی برای مردم خواهد شد. لذا باید راهکاری اندیشیده شود تا یک بار برای همیشه این مسئله در کشور حل شود تا علاوه بر افزایش معقول قیمت حامل‌های انرژی، مردم با کمترین مشکل و محدودیت مواجه شوند.

مرحبا در خصوص روند تصویب لایجه بودجه سال ۹۹ اظهار کرد: با توجه به بیماری کرونا و عدم امکان حضور نمایندگان و بر اساس پیش بینی‌های قانون و تصمیمات مقام معظم رهبری که راهگشای کشور هستند، مقرر شد که بودجه خارج از جلسات علنی مجلس و حضور نمایندگان به تصویب برسد چراکه در آن شرایط چاره‌ای جز این نبود و نمی‌توانستیم کشور را بدون قانون اداره کنیم.

وی در خصوص برنامه های آتی خود در مجلس یازدهم اظهار کرد: شهر آستارا به دلیل برخورداری از امتیاز ویژه مرز زمینی و دریایی فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است که سعی خواهم کرد در مجلس یازدهم حمایت‌های قانونی برای پیشبرد طرح‌های سرمایه‌گذاری و ثروت مشروع برای سرمایه‌گذاران و اشتغال برای مردم منطقه را فراهم سازیم. از سوی دیگر ارتقا وضعیت اقتصاد ایران برای تامین رفاه و آسایش بیشتر برای مردم از اولویت‌های دیگر است که باید با کمک مجلس تحقق یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.