آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۶۷۰۰۰ آمریکایی در یک روز +جدول آخرین تغییرات

0

طبق آخرین آمار تاکنون ۱۶میلیون و ۲۰۲هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۷هزار مبتلا به مجموع ۴میلیون و ۳۱۵هزار مبتلا رسید.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۱۶ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۴۹۱ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶۴۸ هزار و ۴۵۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۹ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۷ هزار و ۳۸۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۷۰۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۴۹ هزار و ۳۹۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۸ هزار و ۲۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۴۳۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۸۶ هزار و ۴۹۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به‌‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۴۸ هزار و ۴۶۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و ۳۸۵ هزار و ۴۹۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۳۲ هزار و ۹۶ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو و شیلی نیز به‌ترتیب با ۸۰۶ هزار و ۷۲۰، ۴۳۴ هزار و ۲۰۰، ۳۸۵ هزار و ۳۶، ۳۷۹ هزار و  ۸۸۴ و ۳۴۳ هزار و ۵۹۲ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۳۱۹ هزار و ۵۰۱ و انگلیس با ۲۹۸ هزار و ۶۸۱ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و هند به‌‌ترتیب با ۲ میلیون و ۶۱ هزار و ۶۹۲، یک‌میلیون و ۶۱۷ هزار و ۴۸۰ و ۸۸۶ هزار و ۲۳۵ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

ویروس کرونا , قاره آمریکا ,

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.